POLREGIO zmienia regulamin. Przewóz hulajnóg nie będzie już taki prosty

POLREGIO zmienia regulamin. Przewóz hulajnóg nie będzie już taki prosty

Hulajnogi elektryczne stały się niesamowicie popularnym produktem w naszym kraju. Oczywiście część użytkowników korzysta z sprzętów, które możemy wypożyczyć poprzez dedykowane aplikacje. Dużo osób zdecydowało się jednak na zakup własnej hulajnogi elektrycznej. Jeździliście pociągami POLREGIO ze swoim urządzeniem? Od teraz nie będzie to takie proste.

POLREGIO porządkuje status hulajnóg w swoim regulaminie

Do tej pory tak naprawdę regulamin POLREGIO nie zawierał jakiejkolwiek wzmianki na temat hulajnóg elektrycznych. Tym samym ich posiadacze mogli bez problemu podróżować z nimi pociągami i nie musieli ponosić jakichkolwiek dodatkowych kosztów. Oczywiście jedynym warunkiem było takie umiejscowienie hulajnogi, aby ta nie zagrała innym pasażerom.

xiaomi m365 pro

Wczoraj POLREGIO opublikowało post na swoim oficjalnym koncie w serwisie Facebook, który wywołał wręcz burzę. W nowym regulaminie, a dokładniej w paragrafie 24 znajdziemy uporządkowany status hulajnóg elektrycznych w pociągach tego przewoźnika. Od dnia dzisiejszego w cenie zwykłego biletu będziemy mogli przewieźć jedynie hulajnogi złożone i, co najciekawsze, spakowane w specjalny pokrowiec, torbę transportową czy plecak. Oczywiście sprzęt musi być złożony. POLREGIO tłumaczy swoją decyzję chęcią zapewnienia bezpieczeństwa i komfortu podróży innym pasażerom. I tak jak konieczność złożenia kierownicy rozumiem doskonale, tak nie potrafię pojąć zapisu w regulaminie o specjalnych pokrowcach. Tego typu regulamin może spowodować powstanie takich absurdów, jak na przykład przewożenie hulajnogi elektrycznej owiniętej dużym workiem na śmieci i tłumaczenie konduktorowi, że jest to dedykowany pokrowiec.

Zobacz także: Xiaomi M365 Pro – recenzja hulajnogi elektrycznej

Co w sytuacji gdy nie będziemy mieć pokrowca lub nie możemy złożyć kierownicy w naszej hulajnodze? W tym przypadku zmuszeni będziemy do zakupienia biletu identycznego jak dla rowerów. W przypadku POLREGIO opłata ta wynosi 7 zł. Niby niewiele, ale jeśli ktoś codzienne przemieszcza się ze swoją hulajnogą pociągiem to koszty miesięcznego transportu znacząco wzrosną. Czy inni przewoźnicy także wprowadzą podobne zapisy do swojego regulaminu? Miejmy nadzieję, że nie, ale nie jesteśmy w stanie tego przewidzieć.

Co myślicie o nowym regulaminie POLREGIO? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!