Ponownie wraca temat systemu Huawei. Tym razem producent się go nie wypiera

Koniec kwietnia przyniósł nam informację o pracach Huawei nad własnym systemem mającym w pełni zastąpić Androida. Jednak dopiero teraz przedstawiciele chińskiego producenta przyznają, że prace nieustannie trwają.

Sposób na niezależność?

Huawei stara się zrobić wszystko aby uniezależnić się od innych producentów. Gigant z Państwa Środka posiada już własne procesory, a co za tym idzie nie musi korzystać z jednostek Qualcomma czy MediaTeka. Kolejnym krokiem ma być stworzenie systemu będącego czymś co ma na dobre zastąpić Androida i być od niego zdecydowanie lepsze. Ciężko sobie, przynajmniej w dzisiejszych czasach, to wyobrazić. System z zielonym robocikiem stał się na tyle popularny i powszechny, że większość ludzi na świecie doskonale go zna i jest w stanie z niego korzystać. Kolejnym problemem jest liczba aplikacji. Huawei tworząc coś zupełnie od podstaw musiałby przekonać do własnego rozwiązania deweloperów. Informacji o nowym systemie chińskiego giganta nie mamy zbyt wiele. Bez wątpienia miałby on trafić na smartfony Huawei i Honor, ale nie wiadomo czy tylko na te nowe czy także na już istniejące. Pewne jest tylko to, że firma pracuje nad czymś nowym. Plotki zostały potwierdzone przez jednego z wiceprezydentów firmy.

emui 9
Czy nowy system Huawei będzie podobny do EMUI?

Dlaczego Huawei tak zależy aby odciąć się od Google? Każdy z producentów chce niezależności. Gigant z Państwa Środka borykał się z licznymi problemami w USA, a konsekwencją tych sporów mogłyby być liczne sankcje. Gdyby firma nie posiadała własnych procesorów to mogłaby otrzymać zakaz wykorzystywania jednostek Qualcomma, a to, patrząc na flagowe procesory MediaTeka, oznaczałoby pozostanie daleko w tyle za konkurencją. Stworzenie nowego systemu mogłoby być dobre także dla nas – użytkowników. Nowość na rynku smartfonów zawsze jest pewnego rodzaju powiewem świeżości, który może, ale nie musi, okazać się prawdziwym sukcesem. Miejmy nadzieję, że Huawei doprowadzi swój plan do końca i już niedługo zobaczymy prawdziwego konkurenta dla Androida!

Czekacie na system chińskiego giganta? Czy waszym zdaniem ma on szansę zastąpić Androida? Zapraszamy do dyskusji!

Dodaj komentarz
Total
1
Share