Bezprzewodowy power bank Tronsmart WP01 sprawdzony. Dodatkowo sprawdziłem ładowarkę bezprzewodową i zwykłego power banka

tronsmart

Jakiś czas temu firma Tronsmart udostępniła mi na testy trzy swoje produkty – bezprzewodowego power banka WP01 AirAmp, bezprzewodową ładowarkę WC01 AirAmp oraz „tradycyjnego” power banka PBT10. Muszę przyznać, że te urządzenia całkiem im się udały!

Z racji tego, że przy testowaniu akcesoriów za dużo wymyślić się nie da, uznałem, że opiszę wszystkie trzy urządzenia w jednym tekście. Samej firmy wcześniej nie znałem, ale okazuje się, że ich produkty są naprawdę niezłe… Jak dobre? Zobaczycie poniżej!

tronsmart

Bezprzewodowy power bank Tronsmart WP01

Na pierwszy ogień coś, z czym wcześniej nigdy się nie spotkałem, czyli bezprzewodowy power bank. Gdy tylko przedstawiciele firmy Tronsmart zaproponowali takie urządzenie na testy, zgodziłem się od razu, mimo, że nie miałem jeszcze żadnego telefonu, który takie ładowanie by obsługiwał. Szczęśliwie złożyło się, że w tym samym czasie na testy trafił do mnie Elephone U Pro oraz Xiaomi Mi Mix 2S, które takie ładowanie wspierały.

Urządzenie do najmniejszych nie należy. Jego wymiary wynoszą 155 x 75 x 15 mm, a waga to 218 g. Ma to szczególne znaczenie jeśli pakujemy się na wycieczkę i chcemy zabrać ze sobą dodatkowe zasilanie. Wykonany jest z plastiku, który wydaje się całkiem niezłej jakości, choć nie sądzę, by przetrwał upadek z wysokości. Warto mieć to na uwadze, jeśli zdecydujecie się na zakup tego gadżetu.

Power bank Tronsmart WP01 AirAmp ma 8000 mAh pojemności (realnie około 6500 mAh) i wyposażono go w trzy złącza ładujące – 2x USB-A oraz 1x USB-C. Ten ostatni jednocześnie służy do ładowania urządzenia. Nie wspiera on niestety Quick Charge 3.0, jednak producent wyposażył go we własny standard ładowania VoltIQ, który pozwala na ładowanie 5V / 2.4A. Dodatkowo możemy możemy także ładować nasz sprzęt korzystając ze złącza USB-C, gdzie na wyjściu otrzymujemy 5V / 3A. Bez problemu będziemy mogli jednocześnie ładować 2 urządzenia z pełną mocą power banka (nie mam kabla usb-c -> usb-c, by sprawdzić, czy nawet 3). Jednak to wszystko potrafi w zasadzie każdy power bank…

tronsmart wp01

Tym co go wyróżnia jest wbudowana cewka do ładowania bezprzewodowego 10 W (standard Qi). Wystarczy włączyć power banka i przytrzymać dłużej przycisk, by uruchomiło się ładowanie bezprzewodowe. Następnie należy położyć telefon wspierający takie rozwiązanie… i tyle. Nie musimy martwić się o kabel, a power bank sam wykryje, kiedy telefon zostanie zabrany na dłużej. Bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż nie trzeba się „bawić” w ciągłe podłączanie i odłączanie telefonu.

tronsmart wp01

Oczywiście ładowanie bezprzewodowe nie jest tak wydajne, jak ładowanie po kablu, jednak nie o wydajność, a o wygodę tu chodzi – jedziecie gdzieś dalej, kładziecie power banka na szafce obok łóżka i nie musicie podłączać telefonu na noc, gdyż wystarczy, że go na nim położycie.

Zamów bezprzewodowego power banka Tronsmart WP01 z kuponem gizpl

Power bank Tronsmart PBT10

Będąc przy power bankach, czas na test drugiego urządzenia firmy. Power bank ten jest bezpośrednim konkurentem dla sprzętu oferowanego przez Xiaomi, choć moim zdaniem jego wykonanie stoi na wyższym poziomie.

Tronsmart PBT10 wykonany jest z plastiku naprawdę wysokiej jakości (w porównaniu do bezprzewodowego to tak całą klasę jakości w górę). Jego wymiary wynoszą 140 x 70 x 15 mm, a waga to 216 g. Jest on całkiem poręczny i przyjemny w dotyku. Inaczej niż w przypadku wariantu bezprzewodowego, wykonanie tego urządzenia sprawia, że raczej bez większych problemów przetrwa spotkanie z ziemią. Jednocześnie muszę wspomnieć o tym, że PBT10 dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej i białej.

Power bank Tronsmart PB10 wyposażony jest w złącze MicroUSB do ładowania oraz dwa złącza USB-A, a jego pojemność wynosi 10000 mAh (realnie około 8000). Jedno z nich wspiera szybkie ładowanie Quick Charge 3.0: 3-6.5V/3A, 6.5-9V/2A, 9-12V/1.5A, podczas gdy drugie autorski standard producenta – VoltIQ: 5V/2.4A. Bez problemu będziemy mogli ładować jednocześnie dwa urządzenia z pełną mocą power banka. Boli mnie jednak fakt, że w dobie rosnącej popularności złącza USB-C, producent zdecydował się na montaż złącza MicroUSB. Mam ogromną nadzieję, że kolejne generacje będą posiadały nowe złącze.

tronsmart pbt10

Porównałem urządzenie z power bankiem Xiaomi, więc podrzucam jednocześnie zdjęcia porównujące oba urządzenia obok siebie, a także zdjęcia, które porównują wszystkie trzy power banki (Xiaomi, PBT10 oraz WP01 AirAmp).

Zamów power banka Tronsmart PBT10 w kolorze czarnym z kuponem gizpl
Zamów power banka Tronsmart PBT10 w kolorze białym z kuponem gizpl

Ładowarka bezprzewodowa Tronsmart WC01

Na koniec wisienka na torcie, czyli naprawdę wygodna i szybka bezprzewodowa ładowarka Tronsmart WC01 AirAmp. Do tej pory spotykałem się wyłącznie z ładowarkami „leżącymi”, więc miłą odmianą okazała się ładowarka, która pozwala położyć telefon tak, by podczas pracy bez większego problemu móc na niego spojrzeć.

Urządzenie wykonane jest z plastiku dobrej jakości. Na podstawce znalazła się guma, by położone urządzenie nie przesuwało się, natomiast z tyłu ładowarki producent umieścił kratkę, by ładowarka nie nagrzewała się. Dodatkowo na dole znalazł się pasek sygnalizujący, czy ładowarka jest podłączona do prądu (niebieskie światło) lub też czy ładuje ona aktualnie telefon (zielone światło). Mi osobiście trochę to przeszkadzało, gdy ładowałem telefon w nocy (nie przepadam za świeceniem czegokolwiek jak śpię). Całość podpinamy do prądu za pomocą kabla USB-C (dołączony w zestawie), który z kolei podłączamy do ładowarki sieciowej.

tronsmart wc01

Ładowarka Tronsmart WC01 AirAmp wyposażona jest w dwie cewki ładujące, by umieszczone na podstawce urządzenie ładowało się, niezależnie od tego, czy jest ustawione poziomo czy pionowo. Podobnie jak w przypadku power banka, ładowarka ta wspiera bezprzewodowe ładowanie 10W (standard Qi). Dodatkowo jest ona dość kompaktowych wymiarów. W jej wnętrzu znalazł się także wentylator, na który narzekały niektóre osoby, jednakże ja, choćbym się starał, nie słyszałem go za bardzo.

tronsmart

Zamów ładowarkę bezprzewodową Tronsmart WC01 AirAmp z kuponem gizpl

Podsumowując

Power bank bezprzewodowy Tronsmart WP01 AirAmp to ciekawa nowość, która na pewno znajdzie rzeszę klientów z powodu rosnącego zainteresowania tego typu rozwiązaniami. Choć jego wykonanie mogłoby stać na trochę wyższym poziomie, a urządzenie mogłoby wspierać szybkie ładowanie Quick Charge 3.0, to uważam, że sprzęt jest naprawdę dobrym wyborem, jeśli szukacie power banka z funkcją bezprzewodowego ładowania. Jednocześnie nie sądzę, by na rynku było zbyt wiele tego typu gadżetów. Standardowy power bank Tronsmart PBT10 to typowe urządzenie tego typu. Producent postarał się przy jego wykonaniu, jednocześnie dbając o to, by wymiary pozostały względnie kompaktowe, a cena odpowiadała jego możliwościom. Wspiera on szybkie ładowanie Quick Charge 3.0, jak i autorski system VoltIQ. Bezprzewodowa ładowarka Tronsmart WC01 AirAmp to świetne rozwiązanie dla osób, które spędzają dużo czasu za biurkiem i nie chcą ciągle podpinać/odpinać telefonu od ładowania. Wystarczy postawić go na ładowarce, by mieć na oku powiadomienia, jednocześnie uzupełniając baterię i mając go ciągle pod ręką.

Muszę przyznać, że podczas testów sprzętu pozwalającego na bezprzewodowe ładowanie strasznie się rozleniwiłem i strasznie boli mnie brak bezprzewodowego ładowania w OnePlus 5T, OnePlus 6 oraz Xiaomi Mi8… Mam nadzieję, że standard ten dość szybko się upowszechni i już niedługo będę miał możliwość w ten sposób ładować swój następny telefon.

Nie zapomnijcie skorzystać z kuponu rabatowego obniżającego cenę na stronie polskiego dystrybutora o 5%: gizpl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!