Przydatne w nauce aplikacje na smartfon – PowROOT do Szkoły

Przydatne w nauce aplikacje na smartfon - PowROOT do Szkoły

Wygodna nauka to przepis na sukces. Jeżeli wykorzystamy dobry software, nasza praca zdecydowanie przyspieszy oraz stanie się bardziej poukładana. W tym tekście z serii powROOT do szkoły skupimy się na najbardziej przydatnych aplikacjach, które zainstalujemy na nasze urządzenia mobilne z systemem iOS oraz Android. Zapraszamy do lektury!

iStudiez Pro

darmowe/13.99 ZŁ w rozliczeniu miesięcznym
dostępne na Android, iOS

W swojej karierze uczniowskiej wielokrotnie poszukiwałem aplikacji, która pomoże mi zintegrowanego plan lekcji, zadania domowe do wykonania, przyszłe sprawdziany, czy kartkówki oraz kalendarz. Z iStudiez Pro jest to możliwe. Pełna integracja zadań jak i przyszłych lekcji pomaga w sprawnym pakowaniu się do szkoły, a synchronizacja z kalendarzem Google pozwoli spojrzeć czy nasze plany nie wadzą ze szkolnymi obowiązkami.

Photomath

darmowe
dostępne na Android, iOS

Nie wszystkim rozwiązywanie działań matematycznych przychodzi z łatwością. Tu z pomocą przychodzi Photomath, które nie tylko rozwiąże za nas równanie, ale pokaże proces jego rozwikłania. Wystarczy zeskanować trapiące nas wyrażenia, a aplikacja pokaże wynik, jak i jego dokładne rozwiązanie krok po kroku.

Todoist

darmowe/19 ZŁ w rozliczeniu miesięcznym
dostępne na Android, iOS

Zajęcia pozalekcyjne? Obowiązki pozaszkolne? Todoist pomoże zaplanować różne wydarzenia, tworzyć listy typu to do, dzięki którym będziemy mieli na oku oczekujące, lub zaległe zadania. Obsługa aplikacji jest bardzo prosta i intuicyjna, dzięki czemu bezproblemowo poradzimy sobie z naszymi codziennymi obowiązkami, nie zapominając o ich wykonaniu.

Socratic

darmowe
dostępne na Android, iOS

Socratic to najmądrzejsza aplikacja w sklepie Play… Nie ma pytania na, które nie odpowie Wam aplikacja od Google. Wyrażenia matematyczne? Pestka. Zadania tekstowe? Z łatwością. Po zeskanowaniu interesującego nas pytania, przeszukiwane są wszelkie dostępne źródła, aby efekt otrzymany na końcu był jak najbardziej satysfakcjonujący.

Aplikacje biurowe G Suite

darmowe
dostępne na Android, iOS

Dokumenty, Prezentacje oraz Arkusze – to trzy aplikacje, które tworzą zestaw biurowego oprogramowania z pakietu G Suite. Każda z nich niejednokrotnie przydała mi się na polu walki w “szkolnej dżungli”. Nie raz zapomnimy przesłać pracy pisemnej wykonanej na komputerze domowym do nauczyciela. Dzięki synchronizacji wszystkie pliki dostępne są na wyciągnięcie ręki, gdziekolwiek się nie znajdujemy.

Google Keep

darmowe
dostępne na Android, iOS

Google Keep – notatnik I przypominasz w jednym. Tak jak w przypadku aplikacji biurowych, zapisane przez nas teksty bezproblemowo odtworzymy na urządzeniu mobilnym. Sama apka jest niezwykle prosta w obsłudze, co zdecydowanie poprawia wrażenia z jej używania.

Wszystkie aplikacje z pewnością pomogą Wam w trakcie roku szkolnego. Od organizacji pracy, aż po gotowe odpowiedzi do zadań. Jak wiemy już niebawem rozpoczęcie roku szkolnego, więc zapraszamy Was do przeczytania innych tekstów z serii powROOT do szkoły.

Która z wymienionych aplikacji najbardziej przypadła Wam do gustu? Macie swoje ulubione, których zabrakło w zestawieniu? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!