Powstaną kolejne telefony typu Mi MIX Alpha. Xiaomi patentuje zawijane ekrany

Powstaną kolejne telefony typu Mi MIX Alpha. Xiaomi patentuje zawijane ekrany

Xiaomi we wrześniu pokazało swój koncepcyjny projekt telefonu, który w zasadzie w całości okryty jest ekranem. Mi Mix Alpha, bo tak to urządzenie zostało nazwane, zadziwiał nie tylko swoim wyglądem, ale też bardzo wysoką ceną, jak na sprzęty pomarańczowego producenta. Takie telefony to pieść przyszłości, ale Xiaomi pokazuje, że niedługo możemy zobaczyć ich zdecydowanie więcej…

Dwustronny elastyczny wyświetlacz w wykonaniu Xiaomi

Pod koniec ubiegłego roku opisywaliśmy dla Was patent Xiaomi dotyczący składanego telefonu. Teraz jednak mamy do czynienia nie z ruchomym zginanym ekranem, lecz na stałe zgiętym wokół obudowy. Pomarańczowy producent przedstawił dwa patent na dwustronny wyświetlacz. Pod koniec 2018 roku złożono go w Chinach, a 10 stycznia 2020 r. został on włączony do globalnej bazy WIPO.

patent xiaomi

Pierwszy, czyli model A, to telefon bardzo podobny do Mi Mixa Alpha. Telefon ma prawie pełny ekran, a wyświetlacz rozciąga się przez lewą krawędź prawie na cały tył. Pozostaje jedynie wąski pasek na system dwóch kamer i diody doświetlającej. Jeśli nie widzicie różnicy, to spójrzcie na to, że Mi Mix Alpha miał wyświetlacz zawinięty z obu stron, a w tym wypadku odbywa się to tylko na lewej krawędzi. Myślę, że to dość duże uproszczenie tej zaawansowanej konstrukcji i mogłoby się łatwiej przyjąć. Na rysunkach patentowych widzimy, że telefon posiada symetryczne ramki wokół ekranu.

Warto przeczytać: Prezes Xiaomi mówi, że firma jest liderem w technologii bezprzewodowego ładowania

patent xiaomi

Drugi model ma ekran zawinięty przez górną krawędź, przez co z pewnością będzie łatwiej chwytać takie urządzenie. Stosunek powierzchni wyświetlacza do obu stron jest jeszcze wyższy niż w projekcie wyżej. Tutaj widzimy większą ramkę z tyłu, u dołu ekranu, więc prawdopodobnie znajdą się tam jakieś czujniki. Co z aparatem? Jak wskazuje źródło, jest on zintegrowany z wyświetlaczem, a więc dostaniemy dość dużą dziurę w ekranie. Możliwe jest też, że zostanie użyta kamerka pod wyświetlaczem, ale to rozwiązanie wciąż jest w fazie testów i rozwoju.

Nie wiemy jeszcze czy i kiedy Xiaomi zamierza wprowadzić modele z elastycznym wyświetlaczem. Dajcie znać czy czekacie na takie urządzenia.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!