Xiaomi patentuje składany smartfon przypominający wyglądem telefony z klapką!

Xiaomi patentuje składany smartfon przypominający wyglądem telefony z klapką!

Składane smartfony są nadal dla większości użytkowników ciekawostką, a nie pełnoprawnym urządzeniem. Wszystko przez to, że sprzęty te są często nawet kilkukrotnie droższe od tradycyjnych flagowców, a jednocześnie wiele osób nie do końca jest pewnych ich solidności i wytrzymałości. Czy to oznacza, że producenci zamierzają porzucić pracę nad tego typu urządzeniami? Oczywiście, że nie!

Nowy patent Xiaomi

Informacje na temat składanego smartfona producenta z Państwa Środka pojawiają się w sieci już od jakiegoś czasu, ale nadal nie doczekaliśmy się jego premiery. Urządzenie to miało posiadać aż dwie linie gięcia i tym samym wyróżniać się na tle konkurencyjnych rozwiązań. Dlaczego sprzęt ten nadal nie trafił na rynek? Ciężko powiedzieć. Możliwe, że Xiaomi napotkało jakieś problemy przy jego produkcji i chce przetestować swoją nowość do perfekcji, a nie iść taką drogą jak Samsung, który musiał kilkukrotnie przekładać premierę Galaxy Folda.

Xiaomi patentuje składany smartfon przypominający wyglądem telefony z klapką!

Nowy patent chińskiego giganta pokazuje nam zupełnie inne spojrzenie na składane smartfony. Oczywiście musimy pamiętać o tym, że nie jest to rozwiązanie w pełni nowe. Podobny pomysł widzieliśmy już niejednokrotnie w przypadku renderów Motoroli RAZR, która zadebiutuje już w listopadzie tego roku. Niemniej jednak, jeśli Xiaomi faktycznie zdecyduje się na produkcję tego typu urządzenia to te może spotkać się z naprawdę ciepłym przyjęciem przez fanów marki. Na renderach widzimy sprzęt składany w pionie, który przypomina nam już na pierwszy rzut oka tradycyjne telefony z klapką.

Xiaomi patentuje składany smartfon przypominający wyglądem telefony z klapką!

Zobacz także: Samsung zaprezentował dwa nowe laptopy. Poznajcie Galaxy Book Flex oraz Galaxy Book Ion

Takie rozwiązanie może sprawić, że smartfon ze sporym wyświetlaczem bez problemu zmieści się w kieszeni spodni czy w innym miejscu. Oczywiście będzie grubszy niż to co teraz jest dostępne na rynku, ale dla wielu użytkowników może okazać się to wygodnym rozwiązaniem. Ciężko jednak powiedzieć czy Xiaomi faktycznie rozpocznie prace nad tego typu smartfonem. Od patentu do gotowego urządzenia jeszcze daleka droga, a co za tym idzie pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość.

Co myślicie o nowym patencie Xiaomi? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!