Powstanie TVP GO – nowy serwis streamingowy od Telewizji Polskiej

tvp go
TVP GO

Jak się okazuje, Telewizja Polska pracuje nad wydaniem jednolitego serwisu streamingowego kryjącego się pod nazwą TVP GO. Start platformy ma nastąpić jeszcze w tym kwartale.

TVP GO – jednolita forma dostępu na żądanie do treści Telewizji Polskiej

Jak mówią najnowsze informacje, Telewizja Polska jeszcze do końca aktualnego kwartału 2022 ruszy z nową platformą VOD. Mowa tu o TVP GO, która ma zintegrować treści dostępne na innych platformach od TVP. Warto przypomnieć, że Telewizja Polska aktualnie ma dwie takie aplikacje, a są to TVP VOD oraz TVP Stream.

Ich biblioteka jest bogata w filmy, seriale, dokumenty, czy programy rozrywkowe oraz informacyjne, a nawet w niektóre kanały telewizyjne. Jednak rozkład na dwie różne aplikacje wprowadza pewne, niepotrzebne rozwarstwienie. Dlatego też na scenę ma wejść TVP GO.

TVP VOD
TVP VOD

Do rejestracji logo TVP GO doszło w połowie stycznia 2022 roku, ale domenę tvpgo.pl zajęto wcześniej, bo w grudniu 2021 roku. Co ciekawe, Telewizja Polska nie zdradza żadnych szczegółowych informacji. Jedynym komentarzem jest:

Telewizja Polska w ramach przyjętej strategii będzie wprowadzała kolejne usługi, o czym będzie informowała rynek w odpowiednim czasie.

TVP GO prawdopodobnie będzie platformą darmową, a więc każdy będzie mógł oglądać zasoby, w tym nawet streamować faktyczne kanały telewizyjne – chociażby Polsat, TV 4 czy TVN. Jednak dostęp będzie możliwy dopiero po zalogowaniu się na konto.

Źródło: wirtualnemedia.pl, tabletowo.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!