Telewizja Polska wystartuje z TVP Teen – kanałem dla młodzieży

tvp teen

Tradycyjna telewizja ze zwykłymi kanałami przechodzi lamusa? Nic bardziej mylnego! Telewizja Polska właśnie zapowiedziała uruchomienie nowego kanału TVP Teen, którego targetem mają być osoby w wieku od 10 do 16 lat.

TVP Teen – kanał z myślą o nastolatkach

Telewizja Polska właśnie zapowiedziała wprowadzenie do oferty nowego kanału TVP Teen. Jak nazwa wskazuje, ma być on skierowany do młodszych widzów w przedziale wiekowym od 10 do 16 lat. Co tam ma być nadawane? Głównie treści edukacyjne i rozrywkowe – możliwe, że stacja będzie konkurencją dla Nickelodeon czy Disney Channel. Mówi się, że kanał ma “promować treści rodzinne”. Projektowi ma towarzyszyć serwis online. Co ważne, TVP Teen ma nadawać dziennie nie krócej niż 17 godzin.

Projekt już został zatwierdzony przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Jak wygląda budżet? Na TVP Teen w 2022 roku przewiduje się wydatek rzędu 15,3 mln złotych. W 2024 roku ma to być już 20 mln złotych. Niestety, Telewizja Polska nie podaje większych szczegółów.

TVP Teen ma być nadawany drogą satelitarną oraz przez sieci kablowe i IPTV. Możliwe jednak, że nieco później trafi również do telewizji naziemnej. To też oznacza, że w przyszłości do TVP Teen będzie miał dostęp każdy, kto wyposaży się w telewizor z odbiornikiem DVB-T. Ciekawi mnie, czy oglądanie kanału będzie również możliwe poprzez transmisję internetową.

Źródło: Wirtualne Media

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!