Strona główna Aktualności Powstanie Windows Lite dla urządzeń z podwójnym ekranem

Powstanie Windows Lite dla urządzeń z podwójnym ekranem

-

Jak wam się kojarzy Windows na urządzeniach mobilnych? Zapewne źle bądź coś w tym stylu, jeśli chodzi o odbiór tego systemu mobilnego. Sporo osób może również narzekać na Windowsa jeśli chodzi o system operacyjny na PC czy laptopach. Zdania są podzielone, jednak Microsoft planuje wypuścić Windows Lite, który miałby być systemem dla urządzeń z podwójnymi/składanymi ekranami.

Wielkanoc w Microsoft

Co prawda, do świąt wielkiej nocy jeszcze trochę zostało, jednak można powiedzieć, że Windows na mobilnych urządzeniach może ją już przeżywać. W końcu miał być martwy, a jednak coś tam się dzieje w kierunku jego rozwoju. Może i nie do końca Windows Mobile, ale coś pokrewnego.

Windows Lite

Jeśli wierzyć raportom, jakie pojawiają się w sieci, Microsoft Lite ma być konkurentem dla Chromebooka. Trwają prace nad własnym interfejsem użytkownika, który ma być pomocny podczas korzystania z urządzeń z dwoma ekranami. W zależności od gotowości sprzętu, system ten może zadebiutować jeszcze w tym roku.

Warto przeczytać: Microsoft prosi użytkowników, żeby przestali używać Internet Explorera

Ogólna i wewnętrzna nazwa projektu to właśnie Microsoft Lite. Wgłębiając się w niego, poznajemy różne opcje. Na pierwszym miejscu ma być gotowy dla użytkowników PC. Później według planów ma powstać nowa, składana powłoka i Windows Core OS, czyli bardziej modularna budowa powłoki Windows od obecnej.

Windows LiteWydanie Lite ma przypominać interfejsem obecnego Windowsa, jednak będzie to mieszanka tego, co charakteryzuje Surface Hub oraz Windows Phone Continuum.

Drugą nazwą, jaka pojawia się „wewnętrznie”, jest Santorini. To część powłoki, nad którą Microsoft pracuje, aby różniła się od tego, z czym mamy do czynienia na co dzień. Z drugiej strony jednak pojawiają się informacje o tym, że Microsoft pracuje nad urządzeniami podobnymi do laptopów, które jednak będą miały dwa ekrany. Bez konkretnych wiadomości, ciężko ocenić, w którą stronę może to iść.

Zobacz też: Microsoft nie zawiódł swoich fanów i również pokazał parę nowości na MWC 2019!

Początek reklamowania systemu Windows Lite może kłaść nacisk na urządzenia „dwuekranowe”, jednak to nie jest główny cel. Konkurencja dla Chromebooków to coś, na czym zależy tej firmie i to jest główny cel. Na więcej konkretnych informacji zapewne przyjdzie nam poczekać jeszcze trochę. Spodziewać się można czegoś na początku maja, gdy ma mieć miejsce konferencja Microsoft.

Zadowoleni? Czekacie na taki system od Microsoft?

Źródłofonearena.com
Karol Lebiedziński
Student trzeciego roku Telekomunikacji na Politechnice Wrocławskiej. Kilka lat temu złapał "technologicznego bakcyla" i został z nim do dziś. Poza nowinkami z tego świata, żyje sportem z naciskiem na piłkę nożną i ligę angielską. Ciężko miałby przeżyć bez niej, tak samo jak bez muzyki wszelkiego gatunku, seriali i filmów. Poza tym, chętnie spędza czas poza domem ze znajomymi.

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej