Poznajcie Microsoft 365, waszego przyjaciela podczas zdalnej pracy!

Microsoft 365

Doczekaliśmy się czasów, gdy staramy się wykonywać wszystko przez internet. Zalicza się do tego także nauka oraz praca, a często podczas tych czynności wykorzystujemy pakiet aplikacji biurowych, najczęściej chyba Microsoft Office. Aktualnie z Office 365 korzysta ponad 38 milionów użytkowników. Przyszła pora na jego następcę!

Microsoft 365 ułatwi Wam życie

Już od 21 kwietnia oficjalnie wejdzie na rynek następca Office 365, Microsoft 365. Jest to nic innego, jak rozwinięta wersja tej usługi, jaką znamy dzisiaj. Rozwiązanie to ma nam pomóc wykorzystać jak najlepiej nasz czas oraz zaoszczędzić go jak najwięcej dla siebie. Przyda się także w komunikacji z innymi ludźmi przez internet. Co nowego tam znajdziemy?

Microsoft Editor

Narzędzie to bazujące na sztucznej inteligencji pomoże nam lepiej pisać. Będzie sprawdzać poprawność gramatyczną oraz spójność w naszym tekście, podpowie nam, jakich słów najlepiej używać i pomoże uniknąć powtórzeń. Microsoft Editor może bardzo spodobać się uczniom podczas pisania różnych wypracowań, ale także w pracy, chociażby mi. Znajdzie się on nie tylko w nowym Wordzie oraz skrzynce Outlook, ale też będzie dostępny w formie wtyczki do przeglądarek Edge oraz Chrome.

Microsoft 365

Presenter Coach

W dobrze nam wszystkim znanej aplikacji PowerPoint pojawi się nowe narzędzie – Presenter Coach. Pomoże nam on lepiej przygotować się do publicznego przedstawienia naszej prezentacji. Powie nam, kiedy mówimy za szybko bądź niewyraźnie, upomni nas też, gdy będziemy używać, yyy, przerywników. Pomoże nam także zachować odpowiedni ton głosu i lepiej intonować. Funkcja ta zapowiada się naprawdę świetnie i myślę, że może odnieść spory sukces (o ile będzie dobrze funkcjonować).

Poznajcie Microsoft 365, waszego przyjaciela podczas zdalnej pracy!

Sztuczna inteligencja w Word, Excel i PowerPoint

Dzięki sztucznej inteligencji jesteśmy w stanie dzisiaj zrobić naprawdę wiele ciekawych rzeczy. Niekiedy naprawdę bardzo ułatwia nam ona życie. Zagości ona teraz także w trzech programach: Word, Excel oraz PowerPoint. Pomoże nam dobrać odpowiedni szablon, grafiki czy też ikony. Chcecie zrobić prezentację o waszym hobby? Parę kliknięć, a inteligentny asystent zrobi dużą część pracy za Was. Oczywiście możemy też korzystać z tych zasobów sami, a liczba dostępnych w ramach abonamentu grafik jest naprawdę spora.

Microsoft 365

Zobacz także: Jak zainstalować aplikację Zoom na Linuxie? [PORADNIK]

Money in Excel

Czy tak samo jak ja macie nieco problem z zarządzaniem budżetem? Money in Excel ma w tym pomóc! Dzięki połączeniu z kontami bankowymi oraz kartami płatniczymi mamy łatwy dostęp do listy transakcji, dzięki czemu lepiej będziemy mogli je analizować i zobaczymy, na co wydajemy najwięcej pieniędzy. Poinformuje nas także o nadchodzących zmianach cen czy różnych opłat, a na start usługa ta zagości jedynie w Stanach Zjednoczonych.

Microsoft 365

Excel przydatny podczas diety?

Dzięki nowej funkcji Excela w łatwy sposób np. ułożymy naszą dietę tak, by nie przekroczyć pewnego limitu kalorii. To dzięki New Data Types, który analizuje różne elementy wprowadzane do arkusza. Automatycznie jest w stanie on uzupełnić tabelę na podstawie zebranych informacji.

Microsoft 365

Lepsza organizacja czasu z pomocą Microsoft Outlook

Z pomocą nowej funkcji będziemy w stanie zrobić wspólny kalendarz, dzięki czemu będziemy mogli lepiej zgrać nasze plany z rodziną, znajomymi czy też współpracownikami. Taki kalendarz może nam pomóc lepiej zarządzać naszym czasem, dzięki czemu zyskamy więcej wolnego. To bardzo ciekawa zmiana, podobnie jak funkcja Play My Emails na smartfonach z Androidem, gdzie asystent Cortana odczyta nasze wiadomości na głos.

Microsoft 365

Co jeszcze nowego znajdziemy tam?

Kolejną ciekawą nowością jest Microsoft Teams dla użytkowników indywidualnych. Ostatnio za sprawą zdalnej pracy i nauki zyskał nieco na popularności. W ten sposób utrzymamy lepszy kontakt przez internet z rodziną czy też znajomymi. Wprowadzony zostanie także (nie od razu) Microsoft Family Safety, z którego pomocą zadbamy o bezpieczeństwo naszych dzieci. Sprawdzimy, ile czasu spędzają przez telefonem, konsolą czy tez komputerem, ograniczymy możliwy czas spędzony w jakiejś grze a nawet sprawdzimy lokalizację.

Jak już wspomniałem, Microsoft 365 w wersji Personal oraz Family pojawią się już 21 kwietnia, a ceny abonamentów pozostaną niezmienione względem Office 365.

Jak Wam podobają się te nowości? Według mnie, to bardzo interesujące, szczególnie kwestie związane ze sztuczną inteligencją.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!