Prawda o iPad Air, której nie znacie. Producent pomylił się w specyfikacji

Prawda o iPad Air, której nie znacie. Producent pomylił się w specyfikacji
Apple iPad Air / fot.Apple.com/pl/

Błędy mogą się zdarzyć każdemu. Nie ma ludzi nieomylnych. Apple po cichu zaktualizował specyfikacje iPada Air M2 na swojej stronie. Okazuje się, że poszło o ilość rdzeni.

Nowy iPad Air M2 będzie miał mniej rdzeni niż podano podczas premiery. Ile dokładnie?

Różnica nie będzie duża, ale mimo wszystko takie działanie nie powinno mieć miejsca. Według pierwotnych informacji tablet miał mieć chip z 10-rdzeniowym akceleratorem graficznym. Obecnie na amerykańskiej stronie Apple dokonano korekty tej informacji, gdzie iPad Air M2 ma jednak 9 rdzeni. Różnica na pewno występuje i chociaż nie jest duża to pewna grupa konsumentów może czuć się oszukana. Co ciekawe na polskiej stronie widnieje informacja, że Apple iPad Air M2 ma 10 rdzeni GPU. Zagraniczny portal 9to5mac zauważył również, że aktualizacji informacji dokonano w przeciągu ostatnich 10 dni.

Informacje w różnych źródłach się rozjeżdżają co może spowodować sporo zamieszania. Jeśli użytkownicy nie zauważą tej zmiany z pewnością nie odczują jej również w realnym użytkowaniu. Obecnie cały rynek na pewno czeka na oświadczenie lub wyjaśnienie tej drobnej zmiany. Niewykluczone, że Apple dodało taką informację przez pomyłkę (ludzki błąd). Musimy również pamiętać, że dotychczas procesor graficzny nie był nigdy prezentowany z 9 rdzeniami tylko z 8 lub 10. Jeśli Apple zaliczyło kolejną wpadkę to rynek znowu będzie naśmiewał się z tej sytuacji. Kto wie może konkurencja znowu dokuczy firmie Apple.

Źródło: 9to5mac

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!