Premiera DJI Mini 3 Pro! To nowy ultralekki dron dla profesjonalistów

DJI Mini 3 Pro
DJI Mini 3 Pro

Właśnie zadebiutował ultralekki dron DJI Mini 3 Pro. Co takiego oferuje i dlaczego ważne, że jest lekki? Już tłumaczymy.

DJI Mini 3 Pro oficjalnie!

W sumie to o DJI Mini 3 Pro wiedzieliśmy już całkiem sporo, bowiem spora część specyfikacji wyciekła kilka dni temu. Teraz jednak oficjalnie poznaliśmy wszelkie szczegóły. Co więc oferuje nowy dron w ofercie giganta?

DJI Mini 3 Pro
DJI Mini 3 Pro

DJI Mini 3 Pro to przede wszystkim nowe czujniki oraz 3-kierunkowe wykrywanie przeszkód. Pojawiła się także technologia APAS 4.0 ułatwiająca wykrywanie przeszkód i ich omijanie. Drona zasila ogniwo Li-Ion 18,1 Wh, które ma wystarczyć nawet na 34 minuty lotu. Pełne ładowanie ma trwać około 64 minuty (a przynajmniej dedykowaną ładowarką). Baterię bardzo łatwo się wyciąga z drona.

DJI Mini 3 Pro
DJI Mini 3 Pro

Dron mierzy sobie 251 x 362 x 70 mm i waży niecałe 249 gramów. Właśnie waga poniżej 249 gramów sprawia, że w większości krajów akurat tego drona nie trzeba rejestrować. Wideo nagramy w rozdzielczości 4K, 2.7K i slow motion w 1080p. Jest też obsługa HDR, a także technologia Dual Native ISO. Zapewnia to 1/1.3″ matryca CMOS o rozdzielczości 48 MP (f/1.7). Jest to znacznie większa matryca niż w poprzedniku. Możliwym jest wykonanie zdjęć w formacie RAW.

DJI Mini 3 Pro
DJI Mini 3 Pro

Pojawił się także odnowiony gimbal z szerszym zakresem obrotu. DJI umożliwiło nam też nagrywanie z żabiej perspektywy lub w pionie – wykorzystując tryb Vertical Shooting. Dodano także inteligentne funkcje typu FocusTrack, QuickShots czy Timelapse lub QuickTransfer. Maksymalny dystans lotu wynosi 18 km.

DJI Mini 3 Pro – ceny

“Tanio to już było”, co prawda tyczy się to niemalże całej elektroniki, ale również i dzisiaj omawianego drona. Ceny zaczynają się od 4099 złotych, gdzie mówimy o zestawie ze standardowym kontrolerem, do którego wpinamy smartfon. Jeśli chcemy nowy kontroler DJI RC z wbudowanym ekranem, to cena wzrasta do 5099 złotych.

DJI Mini 3 Pro kupicie w sklepie x-kom

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!