Pełna specyfikacja techniczna gamingowego potwora od Lenovo wyciekła do sieci!

Pełna specyfikacja techniczna gamingowego potwora od Lenovo wyciekła do sieci!

Do sieci wyciekła kompletna specyfikacja techniczna nadchodzącego Lenovo Legion Y90 i wygląda na to, że będzie to jeden z najwydajniejszych i najpotężniejszych smartfonów dostępnych na rynku. Oto, co będzie oferować omawiany model. 

Lenovo Legion Y90 – prawdopodobna specyfikacja techniczna

Jak sugeruje wiarygodny tipster @Pandaisbald na Weibo, specyfikację techniczną otwierać ma procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen1, który składa się z jednego rdzenia Cortex-X2 o taktowaniu 3.00 GHz, trzech rdzeni Cortex-A710 o taktowaniu 2.50 GHz i czterech rdzeni Cortex-A510 o taktowaniu 1.80 Zestaw uzupełniać będzie układ graficzny Adreno 730. Lenovo Legion Y90 będzie pierwszym smartfonem na rynku, który zaoferuje 22 GB pamięci RAM, ale należy zaznaczyć, że prawdziwy rozmiar pamięci operacyjnej to 18 GB, a pozostałe 4 GB to RAM wirtualny. 

Na dane użytkownika producent ma przeznaczyć 640 GB na dwóch kościach (512 GB i 128 GB). Jeśli chodzi o wyświetlacz, to producent w tym przypadku ma zastosować 6,92-calowy wyświetlacz Samsung E4 AMOLED z częstotliwością odświeżania na poziomie 144 Hz i częstotliwością próbkowania dotyku 720 Hz. Cały smartfon ma charakteryzować się wymiarami 176×78,8×10,5 mm i wagą na poziomie 268 gramów. 

Pełna specyfikacja techniczna gamingowego potwora od Lenovo wyciekła do sieci!

Poza tym, na wyposażeniu Lenovo Legion Y90 znaleźć się ma kamerka do selfie o rozdzielczości 44 Mpx oraz wysepka z dwoma aparatami tylnymi o rozdzielczości 64 Mpx oraz 16 Mpx. Akumulator ma mieć pojemność 5600 mAh i wspierać technologię szybkiego ładowania o mocy 68 W. 

W przeciekach pojawia się również informacja o systemie chłodzenia, ale nie podano żadnych konkretnych szczegółów. Bardzo możliwe, że Lenovo Legion Y90 będzie chłodzony powietrzem, którego ruch wewnątrz obudowy będą wymuszać dwa wiatraczki. Z wcześniejszych przecieków wiadomo, że system chłodzenia ma być na tyle wydajny, aby smartfon po 20-30 minutach nadal mógł pracować bez throttlingu przy 120 klatkach na sekundę. Na wyposażeniu ma się jeszcze znaleźć sześć dedykowanych przycisków do gier. 

Na ten moment nie znamy daty premiery tego modelu Lenovo. Patrząc jednak na to, że w sieci pojawia się coraz więcej informacji na jego temat, to można odnieść wrażenie, że premiera jest coraz bliżej. 

Źródło: Gizmochina

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!