niedziela, Wrzesień 15, 2019
Strona główna Aktualności Prezes OnePlus uważa, że kolorowe smartfony nie interesują użytkowników

Prezes OnePlus uważa, że kolorowe smartfony nie interesują użytkowników

-

Coraz częściej producenci smartfonów sięgają po gradientowe czy wielokolorowe obudowy w swoich urządzeniach. To nie powinno tak naprawdę nikogo dziwić. Każda z firm chce się w jakiś sposób wyróżniać, a nie tworzyć kolejną kopie kopii. CEO OnePlus ma jednak zupełnie inne zdanie w tej kwestii.

Użytkownicy wolą klasyczne kolory?

Do premiery OnePlus 7 zostało już niewiele czasu. Smartfon ten powinien zadebiutować w maju lub czerwcu tego roku. W sieci pojawia się ogrom plotek na temat tego urządzenia i niektóre z nich dotyczyły wielokolorowych obudów, które miałyby się rzekomo pojawić w OP 7. Słowa Pete Lau nie napawają jednak optymizmem. CEO chińskiej firmy stwierdził, że wielokolorowe czy gradientowe wersje kolorystyczne sprzedają się zdecydowanie gorzej niż klasyczne kolorystyki. Jego zdaniem gradient przyciąga wzrok, ale koniec końców osoby zainteresowane kupnem i tak decydują się najczęściej na czarną obudowę, która niczym szczególnym się nie wyróżnia.

OnePlus 6 kolory
Prototypy OnePlus 6, które nigdy nie trafiły na rynek

Tym samym możemy być wręcz pewni, że OnePlus 7 trafi na rynek w tych samych co dotychczas, stonowanych wersjach kolorystycznych. I z jednej strony doskonale rozumiem decyzję firmy. Jeśli rzeczywiście te kolorystyki sprzedają się najlepiej to oczywiście należy kontynuować ich produkcje. Każdy producent chce zarobić, a zadowolenie użytkownika często jest dopiero na drugim miejscu. Z drugiej strony gradientowe kolorystyki sprawiają, że smartfon może w jakikolwiek sposób się wyróżnić.

Zobacz też: Android Pie dla OnePlus 3/3T jest już blisko. Zapisy do zamkniętej bety ruszyły!

OnePlus 7 ma otrzymać wysuwany moduł, który skrywać będzie aparat do zdjęć typu selfie. Bez wątpienia to już będzie odróżniać go od konkurencji, ale pamiętajmy o tym, że nie jest to nic nowego. Już niejednokrotnie widzieliśmy na rynku smartfony wykorzystujące tego typu rozwiązanie. Niemniej jednak możliwe, że producent z Państwa Środka przygotował jakiegoś asa w rękawie, którym zaskoczy cały świat. Miejmy taką nadzieję!

A co wy myślicie o kolorowych i gradientowych obudowach w smartfonach? Może preferujecie, podobnie jak Pete Lau, czarne plecki w telefonach? Zapraszamy do komentowania!

Kamil Kuźnik
Student Automatyki i Robotyki na AGH w Krakowie. Z technologią związany od najmłodszych lat. Fan szybkich smartfonów, ciekawych słuchawek i dobrego piwa.

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej