Próbki zdjęć ZTE Axon 10 Pro 5G z 20-krotnym zoomem optycznym. Nadchodzi kolejna rewolucja?

ZTE Axon 10 Pro 5G

Informacje o ZTE Axon 10 Pro 5G pojawiają się tak naprawdę już od kilku miesięcy. Chiński producent stopniowo odkrywa kolejne informacje na jego temat i mam wrażenie, że chce on zrobić wszystko aby urządzenie to było dopracowane do perfekcji oraz mogło nawiązać realną walkę z topowymi smartfonami konkurencji. 

ZTE Axon 10 Pro 5G z rewolucyjnymi aparatami?

Peryskopowy układ aparatów tylnych jakiś czas temu był zupełną nowością. Rozwiązanie to zostało wykorzystane między innymi w OPPO Reno 10x Zoom czy w Huawei P30 Pro. W m odelach tych użytkownicy mogą korzystać z nawet 10-krotnego zoomu optycznego, który oferuje praktycznie całkowicie bezstratne zbliżenie oraz z 50-krotnego zoomu cyfrowego. Oczywiście zoom cyfrowy wiąże się z utratą jakości, ale nadal fotografie są akceptowalne.

Teraz w sieci pojawiły się zdjęcia wykonane rzekomo przy pomocy ZTE Axon 10 Pro 5G. Co ciekawe smartfon ten ma otrzymać peryskopowy układ aparatów, ale nie z 10-krotnym a aż z 20-krotnym zoomem optycznym. Trzeba przyznać, że tak duże zbliżenie robi wrażenie, ale z drugiej strony na przykładowych zdjęciach widać stratę jakości przy używaniu większego zoomu. Niemniej jednak jeśli producent z Państwa Środka dopracuje swoje rozwiązanie do perfekcji to możemy otrzymać naprawdę rewelacyjny smartfon fotograficzny, który może zrewolucjonizować rynek mobilny.

Zobacz także: ZTE patentuje telefon z dwoma ekranami podobny do Meizu Pro 7

Co wiemy na temat specyfikacji?

ZTE Axon 10 Pro 5G został tak naprawdę zaprezentowany już podczas targów MWC 2019 w Barcelonie, ale nadal nie trafił do sprzedaży. Smartfon ten ma otrzymać wyświetlacz typu AMOLED o przekątnej 6,47 cala i rozdzielczości FullHD+. Jak deklarował sam pracownik chińskiej firmy ramki dookoła ekranu mają mieć grubość zaledwie 1,8 mm. Za wydajność odpowiedzialny ma być Qualcomm Snapdragon 855. Axon 10 Pro 5G powinien trafić na rynek z 6 GB RAM-u oraz baterią o pojemności 4000 mAh. Miejmy nadzieję, że już niedługo poznamy datę wprowadzenia do sprzedaży tej nowości!

Co myślicie o tak dużych zoomach w smartfonach? Czy waszym zdaniem jest to przydatna funkcja? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!