ZTE patentuje telefon z dwoma ekranami podobny do Meizu Pro 7

ZTE patentuje telefon z dwoma ekranami podobny do Meizu Pro 7

Pamiętacie jeszcze Meizu Pro 7? Smartfon ten miał wyróżniać się przede wszystkim drugim ekranem umiejscowionym na pleckach. Model ten nie zdobył zbyt dużej popularności na rynku globalnym, ale to nie oznacza, że inni producenci nie wierzą w tego typu pomysł. W sieci pojawił się nowy patent ZTE opisujący podobne rozwiązanie!

Dwa ekrany w smartfonie ZTE?

Oczywiście od patentu do rzeczywistego urządzenia daleka droga, a co więcej nie wszystko co znajdziemy we wnioskach patentowych pojawia się na rynku, ale warto bliżej przyjrzeć się pomysłowi ZTE. Chiński gigant wpadł na to, na co już wcześniej wpadło Meizu – na pleckach ma znaleźć się drugi wyświetlacz. Po co? Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle prosta. Nadal na rynku mobilnym panuje trend bezramkowców i producenci tak naprawdę robią wszystko aby zaoferować użytkownikowi jak najlepszy stosunek wyświetlacza do powierzchni panelu przedniego. Tym samym drugi ekran umiejscowiony na pleckach sprawia, że w tym głównym nie znajdziemy jakichkolwiek wcięć czy dziur.

ZTE patentuje telefon z dwoma ekranami podobny do Meizu Pro 7

Jednocześnie firma może zrezygnować z sliderów czy aparatów typu pop-up, które nadal budzą sporo wątpliwości wśród użytkowników. Zdjęcia typu selfie, które bez wątpienia są wyjątkowo popularne, wykonywane będą bowiem przy pomocy aparatów głównych umiejscowionych na pleckach. Podgląd będzie możliwy na dodatkowym wyświetlaczu, a sama jakość zdjęć selfie ma być zdecydowanie lepsza.

Zobacz także: ZTE zaprezentowało na MWC 2019 w Szanghaju TV Boxa z obsługą 8K

Dodatkowy wyświetlacz najprawdopodobniej nie będzie jednak wykorzystywany jedynie do fotografowania swojej twarzy. Bardzo możliwe, że wyświetlany tam będzie także zegar, informacje o pogodzie czy powiadomienia z aplikacji jak miało to miejscu w przypadku Meizu Pro 7. Kiedy i czy w ogóle nowy patent ZTE odnajdzie odzwierciedlenie w rzeczywistości? Tego niestety nie wiemy. Niemniej jednak pomysł na smartfon z dwoma wyświetlaczami nie skradł mojego serca i nadal uważam, że zdecydowanie lepszą opcją jest notch czy dziura w wyświetlaczu.

Co myślicie o pomyśle ZTE? Czy waszym zdaniem zastąpienie wcięć w ekranie czy wysuwanych aparatów drugim wyświetlaczem ma sens? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!