Flagowiec jakim ma być Xiaomi Mi 9 zbliża się do nas wielkimi krokami. Widzieliśmy już sporo informacji na jego temat – jedne mniej, drugie bardziej prawdziwe czy prawdopodobne. Ostatnie doniesienia jednak sugerują, że projektantem tego modelu jest ta sama osoba, która odpowiada za wygląd Mi 6. Potrójny aparat może zadebiutować wraz z bardzo ładnym wyglądem?

Dostawca informacji: Weibo

To już chyba standard, że spora część przecieków, informacji czy plotek wypływa z Weibo. Nie inaczej jest tym razem. Dyrektor Produktu, jakim jest Weng Teng Thomas, za pomocą Weibo potwierdził, czy też może poinformował, że współpracują z tym samym projektantem co wcześniej.

Xiaomi Mi 9

Pamiętacie o Xiaomi Mi 6? Debiut w 2017 roku, który poszedł w świat. Ładny wygląd i topowe podzespoły pozwoliły mu zdobyć dobre opinie wśród krytyków jak i klientów. Pamiętamy również fakt przeskoku, jaki nastąpił przy modelu Xiaomi Mi 8. Nie pojawił się „logiczny” następca, czyli Mi 7, lecz właśnie Mi 8, który nie powtórzył sukcesu Mi 6. Oklepany wygląd i okropny notch dał się we znaki i sporo osób po prostu ten smartfon się nie podoba. Mimo tego, że standardowo oferuje flagowe podzespoły.

Jeśli wierzyć „chińskim wysłannikom” to Xiaomi Mi 9 powinien być dużo ładniejszy. Przynajmniej takie są nadzieje, które podtrzymuje wsparcie z wspomnianym projektantem. Co się okazuje, informacja o wyglądzie Xiaomi Mi 9 pojawiła się także na Weibo. Udostępnił ją także Weng Teng Thomas, jednak została skasowana po kilku minutach. Z tego co udało się zauważyć, telefon nie miał z tyłu skanera linii papilarnych, ale miał potrójny aparat, ułożony pionowo. Więcej o tym informowaliśmy w tym wpisie.

Mimo tak wielu informacji, nie wiadomo nadal, kiedy odbędzie się premiera tego modelu. Potwierdzenia z ust CEO – Lei Jun – dotyczą raczej specyfikacji. Według niego, Xiaomi Mi 9 wyposażony będzie w lepszą technologię szybkiego ładowania, który ma być autorskim dziełem Chińskiego producenta. Systems szybkiego ładowania 27 W został zatwierdzony niedawno przez władze 3C w Chinach. Prawdopodobnie wniosek dotyczył nadchodzącego flagowca.

xiaomi mi 9
Czy tak będzie wyglądać Xiaomi Mi 9?

Plotki mówią o:

Jeśli wierzyć temu, co pojawia się w sieci, to Xiaomi MI 9 powinien mieć ekran 6.4 cala z wcięciem. Napędzać go może Snapdragon 855 przy pomocy minimum 6 GB RAMu. Bateria ma mieć 3500 mAh i zapewnić jeden dzień pracy na telefonie. Potrójny aparat składać się ma z obiektywu 48 Mpix Sony IMX586, 12 Mpix oraz 3D ToF. Za selfie odpowiadać ma oczko Sony IMX576 o rozdzielczości 24 Mpix.

Czekacie na Xiaomi Mi 9? Jakie macie przeczucia?