ProtonMail nareszcie z ładną aplikacją! Póki co, tylko na iOS

Protonmail
Protonmail – nowa aplikacja

ProtonMail to bardzo popularna usługa elektronicznej skrzynki pocztowej, która uchodzi za niezwykle bezpieczną i prywatną. Jak się okazuje, twórcy wydali nową wersję aplikacji na iOS i iPadOS!

ProtonMail w nowym wcieleniu na iOS

ProtonMail to usługa pocztowa, której aplikacja przeglądarkowa jest całkiem dobra – zwłaszcza po ostatnim lifitingu. Jeśli jednak chodzi o programy mobilne to cóż… po instalacji ProtonMail na smartfonie byłem lekko zszokowany designem rodem z 2014 roku, a także brakiem jakichkolwiek funkcji. Musieli wiedzieć to sami twórcy, bowiem postanowili program znacznie przebudować.

Dlatego już teraz użytkownicy iOS oraz iPadOS mogą instalować nową wersję aplikacji ProtonMail. Ten klient pocztowy został znacznie przebudowany i oferuje kompletnie nowy design, a także świeże funkcje, w tym oczywiście popularny ostatnio ciemny motyw.

Protonmail

Co ważne, maile o tym samym tytule są teraz grupowane, dzięki czemu nie mamy takiego miszmaszu na liście odebranych. Warto dodać, że można tę funkcję wyłączyć. Aplikacja oferuje również biometrię z wykorzystaniem czytników linii papilarnych oraz Face ID. Można zdecydować się również na klasyczny kod PIN. Jak też dodają twórcy:

Po włączeniu systemu ochrony AppKey dane w poczcie ProtonMail są lepiej zabezpieczone przed złośliwym oprogramowaniem hakerów i rządów, oprogramowaniem typu “stalker” oraz narzędziami do wyłudzania telefonów używanymi przez autorytarne reżimy i agentów granicznych bez nakazu.

Protonmail
(fot. ProtonMail)

ProtonMail dodaje, że podobna aplikacja trafi również na Androida w przyszłych miesiącach. Aktualnie program w nowej edycji jest testowany w ramach Bety.

Źródło: ProtonMail, własne

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!