Tutanota z własną aplikacją na komputery! Już można instalować

tutanota

Tutanota to usługa pocztowa, która pozwala nam na założenie darmowego, bezpiecznego i prywatnego maila. Jak się okazuje, Tutanota właśnie doczekała się własnej aplikacji na komputery z systemami Windows, macOS oraz Linux.

Tutanota

Tutanota to otwartoźródłowa usługa pocztowa, która jest dobrą alternatywą dla Outlooka czy Gmaila, a nawet Protonmaila. Zakładając konto w tym serwisie, nie uświadczymy żadnych reklam czy innych nieudogodnień. Dodatkowo usługodawca gwarantuje pełne bezpieczeństwo oraz – co ważne – prywatność.

Usługa jest dosyć młoda, ale szybko zyskuje na popularności i rozgłosie. Do tej pory, pocztę mogliśmy sprawdzać za pomocą aplikacji webowej. Teraz jednak doczekaliśmy się natywnych klientów na systemy Windows, macOS oraz Linux.

Tutanota z aplikacją na desktopy

Twórcy właśnie wydali swoją własną aplikację na komputery z systemami Windows, macOS oraz Linux. W przypadku Linuxa, mamy do czynienia z AppImage, a więc nie ma znaczenia z jakiej dystrybucji korzystacie – i tak możecie zainstalować ten program.

tutanota

Aplikacja jest podobna do wersji webowej, ale została wzbogacona o kilka dodatków. Przede wszystkim program może być uruchomiony jako ikona tray. Ponadto mamy wbudowany silnik sprawdzania poprawności pisowni, ciemny motyw czy ciągłe sprawdzanie skrzynki i powiadamianie o nowych mailach.

Tutanota Desktop pobierzecie >>stąd<<. Wystarczy, że klikniecie w przycisk z napisem systemu, z którego korzystacie. Po tej czynności, pobieranie pliku instalacyjnego samoczynnie się uruchomi.

Źródło: Tutanota

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!