Protonmail to od teraz Proton. Marka przeszła sporą przemianę

Protonmail Proton
(fot. Proton)

Protonmail to popularna skrzynka pocztowa, która nastawiona jest na prywatność użytkownika. Jednak firma oferuje więcej usług, przez co przeszła rebranding. Powitajcie zestaw usług Proton.

Proton to wiele, przydatnych usług

Sam z Protonmail korzystam i mam tam dwie skrzynki pocztowe. Przyznam, że jest to całkiem przyjemna poczta, choć w wersji darmowej nałożone są spore ograniczenia i to nawet dotyczące samej aplikacji na smartfony (bez premium nie można mieć zalogowanych więcej skrzynek niż 1). Ale Protonmail od jakiegoś czasu oferuje więcej usług, co zmusiło twórców przeprowadzić rebranding.

I tak oto dzisiaj mamy firmę Proton, która oferuje cały ekosystem wielu ważnych usług. Wchodząc na stronę proton.me mamy dostęp do wszystkich tych aplikacji. O jakich usługach mowa? Oczywiście chodzi tutaj o Proton Mail, czyli skrzynkę pocztową, ale również Proton VPN, Proton Calendar oraz Proton Drive. Twórcy dodają, że w przyszłości pojawi się jeszcze więcej aplikacji.

Proton
(fot. Proton)

Niektórzy użytkownicy skrzynki pocztowej już teraz mogą uzyskać nowy adres e-mail w domenie @proton.me. Może on stać się domyślnym adresem, ale też aliasem. Pojawiła się także odświeżona kolorystyka oraz nowe ikony. Nieco zmodyfikowano również płatne subskrypcje.

Proton
(fot. Proton)

Możemy więc dostrzec, że Proton stara się być takim odpowiednikiem usług od Google czy Microsoftu. Jednakże w odróżnieniu od nich, ma zadbać o naszą prywatność i to wymagając od nas jedynie opłaty abonamentowej. Proton jest na dobrej drodze do osiągnięcia tego celu. Zobaczymy jakie nowe usługi Proton wprowadzi w przyszłości.

Źródło: Proton

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!