Strona główna Aktualności Przychody Samsunga maleją. Flagowce sprzedają się nieźle, ale sprzedaż podzespołów jest coraz...

Przychody Samsunga maleją. Flagowce sprzedają się nieźle, ale sprzedaż podzespołów jest coraz mniejsza

-

Samsung ogłosił wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2019 roku. Pod koniec marca analitycy rynku mobilnego przewidywali, że przychody koreańskiego giganta będą słabsze niż rok temu. Prognozy te, niestety, się potwierdziły.

Problemy Samsunga

Koreański producent w pierwszym kwartale 2019 roku sprzedał urządzenia, podzespoły i usługi za kwotę ponad 53,4 miliardów wonów koreańskich (ok. 175 milionów złotych). Wydawać by się mogło, że wynik ten jest bardzo dobry, ale niestety w rzeczywistości nie wygląda to tak kolorowo. Kwota ta jest bowiem aż o 13% mniejsza niż w pierwszym kwartale 2018 roku. Jeśli przyjrzymy się samemu zyskowi to sytuacja wygląda jeszcze gorzej, a nawet możemy powiedzieć że dramatycznie. Tutaj Samsung odnotował spadek o aż 60%.

Co jest powodem tak fatalnych wyników finansowych? Koreański gigant postanowił podzielić się z światem swoimi przemyśleniami. Główną przyczyną problemu jest dużo mniejsza sprzedaż układów pamięci oraz mizerne zainteresowanie procesorami Exynos. Samsung zainwestował w rozwój swoich podzespołów ogromne pieniądze, a te nie cieszą się zbyt dużym zainteresowaniem innych producentów. Jak wygląda sytuacja ze smartfonami? Tutaj jest dużo lepiej. Koreański gigant chwali się, że seria Galaxy S10 czyli tegoroczne flagowce sprzedają się dużo lepiej niż ich poprzedniki. Co ciekawe przychody w tym segmencie rynku rosną przede wszystkim przez wzrost cen samych urządzeń.

Zobacz też: Samsungowi nie spodobała się opinia iFixit i zażądał jej usunięcia

Według prognoz Samsunga znaczący zysk ma także przynieść reorganizacja linii smartfonów niskiej i średniej półki cenowej. Jednak koreański producent to nie tylko telefony. Samsung spodziewa się zwiększonego popytu na telewizory z najwyższej półki cenowej czyli te z rozdzielczością 8K o ogromnych wręcz przekątnych. W najbliższym czasie powinniśmy zobaczyć cały ogrom nowości w tym segmencie rynku. Bez wątpienia Samsung nadal będzie rozwijać budowę infrastruktury sieci 5G. W tej chwili najwięcej nadajników firma zbudowała w Korei Południowej oraz na terenie Stanów Zjednoczonych. Z niecierpliwością czekamy na wyniki finansowe za kolejne kwartały!

Co myślicie o sytuacji finansowej Samsunga? Czy waszym zdaniem koreański gigant idzie w dobrym kierunku reorganizując średnią i najniższą półkę cenową jednocześnie podnosząc ceny? Zapraszamy do dyskusji!
Kolejny artykuł znajdziesz poniżej