PyGamer to otwartoźródłowa konsola przenośna, która jest zdecydowanie za droga

PyGamer to otwartoźródłowa konsola przenośna, która jest zdecydowanie za droga

Najnowsze konsole to nie tylko Sony Playstation lub Microsoft Xbox. Są też firmy, które wydają inne urządzenia służące do grania. Jedną z nich jest AdaFruit, która zaprezentowała konsolę PyGamer.

PyGamer, czyli konsola oparta o minikomputer

AdaFruit, firma znana z produkcji elementów do komputerów Arduino, przygotowuje również różne dedykowane sprzęty. Właśnie pokazali PyGamer, czyli autorską konsolę przenośną, która jest dosyć ciekawa, ale zdecydowanie za droga.

Specyfikacja tego sprzętu nie jest imponująca, ale wcale taką być nie musi. Mamy tutaj procesor ATSAMD51, 192 kilobajty pamięci RAM oraz 512 KB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia o kartę pamięci. Obraz wyświetlany jest na ekranie TFT o przekątnej 1,8 cala i rozdzielczości 160 x 128 pikseli. Nie zabrakło również wejścia Jack 3,5 mm oraz portu mini USB. Do prowadzenia interakcji z konsolą posłużą nam między innymi gałka oraz przyciski.

PyGamer to otwartoźródłowa konsola przenośna, która jest zdecydowanie za droga

Na konsoli uruchamiać możemy proste tytuły przygotowane już wcześniej przez innych twórców, lub własne gry stworzone z myślą o Arduino. O PyGamer trzeba myśleć jak o konsoli, którą robimy sami, bowiem wiele elementów (np. obudowa) musimy sobie przygotować  we własnym zakresie (o ile nie kupimy pełnego zestawu).

Powiedzmy sobie o cenie tego sprzętu. Za samą płytkę musimy zapłacić aż 35 dolarów, co daje około 132 złote. Poza tym elementem, musimy dokupić sobie baterię oraz obudowę – albo z oficjalnego sklepu AdaFruit, albo z innych miejsc. Jest to więc dosyć drogi, jak na takie możliwości, sprzęt.

PyGamer to otwartoźródłowa konsola przenośna, która jest zdecydowanie za droga

Polecamy również: Clear Linux OS, czyli Intel stworzył sobie system operacyjny

Czy to ma sens?

Ciężko stwierdzić, czy kupowanie PyGamer dla samego grania ma sens. Według mnie to sprzęt dla entuzjastów i osób, którzy sami chcieliby sobie przygotować konsolę oraz pisać na nią gry. Jeśli ktoś faktycznie chciałby mieć przenośną konsolę za niewielkie pieniądze, to radzę przyjrzeć się produktowi kryjącemu się pod nazwą Playstation Portable.

Aktualnie, chcąc kupić najlepszy model (tj. z serii 3000) PSP, i to w dobrym stanie, przyjdzie nam zapłacić około 200-250 złotych. Konsola ta nadal jest popularna, a biblioteka gier na nią jest przeogromna. W sieci znajdziemy również wiele ciekawych gadżetów, chociażby adapter kart Memory Stick, a także specjalne przewody do ładowania sprzętu za pomocą powerbanku.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!