Qualcomm chce pomóc producentom. Zyskają na tym tylko klienci

Qualcomm Snapdragon

Wsparcie systemowe dla smartfonów jest bardzo ważne. Większość producentów zaczyna wydłużać czas aktualizacji dla swoich telefonów z górnej półki. Rykoszetem obrywają urządzenia z najniższej klasy. Jaka przyszłość czeka low-endowe smartfony?

Qualcomm ma nowy plan działania

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że za aktualizacją telefonu stoi nie tylko producent systemu oraz samego urządzenia. Znaczną rolę w tym procesie odgrywa również producent procesorów. Nowe oprogramowanie musi współpracować z każdym elementem smartfona. Qualcomm chce ułatwić producentom telefonów wydawanie dużych aktualizacji Androida nawet znacznie tańsze modele. Amerykański koncern ciągle współpracuje ze swoimi partnerami. Owocami takiej współpracy jest zmiana struktury kodu inline. Ma to pozwolić na zmianę sposobu wykonywania aktualizacji.  

Qualcomm chce pomóc producentom. Zyskają na tym tylko klienci
Źródło: Qualcomm

Warto też zaznaczyć, że producenci wypuszczają różne upgrade’y. Część z nich dotyczy poprawek zabezpieczeń systemu. W przypadku większych plików zazwyczaj producenci zmianiają wersję Androida z nowościami od Google. Informacja od Qualcomm daje wszystkim znak, że już niedługo będziemy świadkami szybszych, częstszych aktualizacji nie tylko na telefony z górnej półki. Warto również zaznaczyć, że zobowiązania producentów do długoletnich aktualizacji bardzo często łączą się z reklamą i promocją urządzeń. Klienci chętnie kupują smartfony, które otrzymują dłuższe wsparcie. Brak skutkuje ograniczeniami, które mogą zmusić do wymiany urządzenia na nowe.

Źródło: Gsmarena    

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!