Qualcomm może pracować nad Snapdragonem 860

Qualcomm może pracować nad Snapdragonem 860

Aktualnie najmocniejszym procesorem na rynku mobilnym jest Qualcomm Snapdragon 865+. Oczywiście sytuacja ta już pod koniec tego roku ulegnie zmianie. Amerykański producent zaprezentuje światu Snapdragona 875 mającym przenieść wydajność smartfonów na zupełnie nowy poziom. Wszystko wskazuje na to, że Qualcomm szykuje jeszcze jedną niespodziankę!

Czym będzie Snapdragon 860?

Informacje na temat nowego procesora Qualcomma pojawiły się w pierwszej kolejności w serwisie Weibo i zostały opublikowane przez użytkownika o nicku Digital Chat Station znanego wyjątkowo pewnych przecieków. Snapdragon 860 ma być czymś słabszym niż Snapdragon 865. Jednostka ta powinna zostać zaprezentowana światu już w grudniu tego roku razem z flagowym Snapdragonem 875. Po co komu taki procesor? Ciężko powiedzieć. Z jednej strony średniopółkowe smartfony są coraz to lepsze i tak naprawdę oferują one wydajność, która jest w stanie sprostać oczekiwaniom większości użytkowników.

Qualcomm może pracować nad Snapdragonem 860
Qualcomm Snapdragon 865

Z drugiej Qualcomm nie może zaprzestać produkcji flagowych jednostek. To właśnie w tym segmencie rynku amerykański gigant nie ma sobie równych i tak naprawdę może narzucać producentom smartfonów własne ceny oraz warunki. Nie rozumiem jednak sensu prezentacji Snapdragona 860 w momencie, gdy na rynku mamy Snapdragona 865 oraz Snapdragona 865+. Oczywiście Snapdragon 875 będzie bez wątpienia jeszcze droższy, ale tańsze sprzęty, które nadal miałyby być tymi flagowymi mogłyby korzystać właśnie z SD 865 czy SD 865+.

Zobacz także: Chromebook z procesorem Qualcomm Snapdragon? Tak i to zapewne już niedługo!

Jedną z pierwszych firm, która zaprezentuje smartfon ze Snapdragonem 860 ma być OPPO. Oczywiście pełna specyfikacja tej jednostki pojawi się w sieci dopiero pod koniec tego roku i tak naprawdę wtedy będziemy w stanie stwierdzić czy wprowadzanie na rynek tej jednostki ma sens. Sam liczę na to, że Qualcomm będzie chciał nas czymś zaskoczyć i zaprezentuje światu procesor oferujący bardzo dobry stosunek ceny do możliwości. Już niedługo w Europie pojawią się także pierwsze smartfony z jednostkami MediaTeka z serii Dimensity, a co za tym idzie amerykański producent musi liczyć się w konkurencją!

Czego oczekujecie po nowej jednostce Qualcomma? Czekacie na premierę Snapdragona 860 oraz Snapdragona 875? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!