Qualcomm prezentuje dwa nowe procesory – Snapdragon Wear 4100 oraz 4100+!

Qualcomm prezentuje dwa nowe procesory - Snapdragon Wear 4100 oraz 4100+!

Na rynku pojawia się coraz to więcej inteligentnych opasek i smartwatchy. Nie możemy jednak mówić o jakiejkolwiek rewolucji, a jedynie ewolucji i niewielkich zmianach w porównaniu do poprzedniej generacji. Czy właśnie zaprezentowane nowe procesory Qualcomma zmienią tę sytuację?

Snapdragon Wear 4100 oraz 4100+

Bez wątpienia smartwatche pracujące pod kontrolą Wear OS nie zawładnęły rynkiem urządzeń wearable. Oczywiście mają one swoich fanów, ale dla wielu użytkowników konieczność codziennego ładowania zegarka jest czymś, co już na starcie całkowicie skreśla te sprzęty. Nowe jednostki Qualcomma mają odmienić sytuację. Zarówno Snapdragon Wear 4100 jak i 4100+ zostały wykonane w 12 nm procesie technologicznym. W porównaniu z 28 nm procesem wykorzystanym w przypadku Snapdragona Wear 3100 różnica w wydajności ma wynieść aż 85%, a dodatkowo zarządzanie energię ma być zdecydowanie lepsze.

Qualcomm prezentuje dwa nowe procesory - Snapdragon Wear 4100 oraz 4100+!

Większość specyfikacji nowych procesorów amerykańskiego giganta jest identyczna. Obie jednostki składają się z czterech rdzeni ARM Cortex-A53 o taktowaniu do 1,7 GHz. Rdzenie te w połączeniu z grafiką Adreno 504 mają zapewnić niesamowitą wydajność. Dodatkowo smartwatche wyposażone w Snapdragon Wear 4100 oraz 4100+ będą mogły otrzymać pamięć RAM LPDDR3. Czym zatem różnią się nowości Qualcomma? W Snapdragon Wear 4100+ producent wykorzystał zupełnie nowy koprocesor, który będzie wyłączał rdzenie oraz niektóre funkcje zegarka w zależności od sytuacji. Dzięki mniejszemu obciążeniu procesora czas pracy na jednym ładowaniu powinien ulec wydłużeniu.

Qualcomm prezentuje dwa nowe procesory - Snapdragon Wear 4100 oraz 4100+!

Zobacz także: MediaTek prezentuje dwa budżetowe procesory. Poznajcie Helio G25 oraz Helio G35!

Czy nowości Qualcomma sprawią, że inteligentne zegarki z Wear OS zainteresują większe grono odbiorców? Bardzo możliwe. Pierwsze urządzenia wyposażone w Snapdragona Wear 4100 powinny trafić na rynek już w lipcu tego roku. Na smartwatche z Snapdragonem Wear 4100+ będziemy musieli poczekać dłuższą chwilę. I tak jak sama specyfikacja nowych jednostek amerykańskiego producenta wygląda naprawdę dobrze, to nadal nie wiemy jak procesory te sprawdzą się w rzeczywistym użytkowaniu. Miejmy nadzieję, że już niedługo odbędą się pierwsze premiery nowej generacji smartwatchy!

Co myślicie o Snapdragon Wear 4100 oraz 4100+? Korzystacie na co dzień z inteligentnych zegarków? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!