Qualcomm prezentuje oficjalnie Quick Charge 5!

Qualcomm prezentuje oficjalnie Quick Charge 5!

W tym miesiącu naprawdę sporo firm pokazało światu autorskie technologie szybkiego ładowania wykorzystujące moc ponad 100 W. Niemniej jednak teraz wszystkie oczy zwróciły się w stronę Qualcomma oraz zupełnie nowego rozwiązania nazwanego Quick Charge 5. Przyjrzyjmy się mu bliżej!

Quick Charge 5

Tak naprawdę Quick Charge 4, a w szczególności Quick Charge 4+, nie zostały nigdy spopularyzowane na masową skalę. Chociaż same smartfony wybranych producentów wspierały te technologie to zakup odpowiedniej ładowarki był praktycznie niemożliwy. Miejmy nadzieję, że Quick Charge 5 odmieni sytuację. Według zapewnień Qualcomma wystarczy 5 minut aby naładować ogniwo o pojemności 4500 mAh do 50% oraz 15 minut, aby ładowanie dobiegło końca, a użytkownik mógł cieszyć się smartfonem z baterią naładowaną na 100%. Brzmi rewelacyjnie, prawda? Technologia ta wykorzystywać będzie moc ponad 100 W, a sami producenci będą mogli korzystać z dwóch odpowiednio połączonych baterii, aby osiągnąć maksymalnie szybkie ładowanie.

Qualcomm prezentuje oficjalnie Quick Charge 5!

Jednocześnie amerykański gigant zapewnia, że wszystko zostało dopracowane do perfekcji i nie musimy obawiać się wysokich temperatur czy szybkiego zużycia samego ogniwa. Ładowanie z wykorzystaniem Quick Charge 5 ma zapewniać temperaturę o 10 stopni niższą niż w przypadku Quick Charge 4. Dodatkowo Qualcomm chwali się 12 nowymi zabezpieczeniami napięciowymi, prądowymi i temperaturowymi, które kontrolują cały proces. Nie zabrakło także kompatybilności wstecznej, a co za tym idzie nowymi ładowarkami będziemy w stanie zasilić także starsze urządzenia wspierające poprzednie wersje technologii szybkiego ładowania.

Zobacz także: Facebook Messenger na iOS ma nowy sposób blokowania aplikacji

Kiedy zadebiutują pierwsze smartfony wspierające Quick Charge 5? Najprawdopodobniej dopiero w trzecim kwartale tego roku. Urządzenia ta będą musiały korzystać z Qualcomm Snapdragona 865+ lub nadchodzących flagowych jednostek amerykańskiego producenta. Bez wątpienia po rozwiązanie to może sięgać większość firm, które na co dzień zajmują się produkcją smartfonów, a jednocześnie nie chcą opracowywać własnych technologii. Zapewne już niedługo w sieci pojawi się więcej informacji na ten temat!

Co myślicie o Quick Charge 5? Czekacie na pierwsze smartfony wspierające szybkie ładowanie zaprezentowane przez Qualcomma? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!