Qualcomm Snapdragon 865+ odnaleziony w AnTuTu!

Snapdragon

Od jakiegoś czasu w sieci pojawiają się plotki na temat Qualcomm Snapdragona 865+. Do tej pory nie wiedzieliśmy tak naprawdę czy jednostka ta faktycznie zostanie zaprezentowana światu, ale teraz sytuacja się zmieniła. Nadchodzący wielkimi krokami topowy procesor Qualcomma został odnaleziony w AnTuTu!

Jeszcze wydajniejszy procesor Qualcomma

Do tej pory rekord w AnTuTu wynoszący 604123 punkty należał do OPPO Find X2 Pro wyposażonego w Qualcomm Snapdragona 865. Oczywiście testy benchmarkowe nie zawsze przekładają się na rzeczywistą wydajność urządzenia, ale tak naprawdę na szybkość działania flagowców nie może narzekać chyba żaden z użytkowników. Jak nadchodzący Snapdragon 865+ wypadł w AnTuTu? Jednostka ta zdobyła aż 667253 punkty. I trzeba przyznać, że wynik ten robi wrażenie i wiele skazuje na to, że amerykański producent chce zrobić wszystko, aby przenieść wydajność smartfonów na jeszcze wyższy poziom.

Qualcomm Snapdragon 865+ odnaleziony w AnTuTu!

Według plotek Snapdragon 865+ ma zostać wyposażony w jeden rdzeń o taktowaniu do 3,1 GHz, trzy rdzenie o taktowaniu do 2,4 GHz oraz cztery rdzenie o taktowaniu do 1,8 GHz. Wszystko wskazuje na to, że jednostka ta może zostać zaprezentowana światu już na początku trzeciego kwartału tego roku. Co za tym idzie już w lipcu może odbyć się konferencja online, podczas której poznamy wszystkie informacje dotyczące specyfikacji oraz możliwości Snapdrgona 865+.

Zobacz także: MediaTek chce w tym roku sprzedać 80 milionów procesorów z modemami 5G

Przyznam szczerze że liczę na to, że Qualcomm będzie chciał czymś jeszcze nas zaskoczyć. Samo zwiększenie wydajności w testach benchmarkowych może nie przekonać samych użytkowników do zmiany smartfona, a musimy pamiętać o tym, że sprzęty wyposażone w Snapdragona 865 oferują naprawdę topową wydajność. Co więcej możemy być wręcz pewni, że zaraz po premierze nowej jednostki amerykańskiej firmy usłyszymy o całym ogromie telefonów różnych producentów, którzy będą chcieli wykorzystać Snapdragona 865+. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje na ten temat!

Co myślicie o Qualcomm Snapdragonie 865+? Czekacie na premierę tej jednostki? Który z producentów waszym zdaniem jako pierwszy wykorzysta ten procesor? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!