MediaTek chce w tym roku sprzedać 80 milionów procesorów z modemami 5G

MediaTek chce w tym roku sprzedać 80 milionów procesorów z modemami 5G

Rok 2020 ma być rokiem MediaTeka. Przynajmniej według zapewnień samego tajwańskiego producenta. Oczywiście nadal numerem jeden jest Qualcomm, ale trzeba przyznać, że procesory z serii Dimensity wydają się naprawdę ciekawe. Teraz firma ta postanowiła zdradzić swoje plany na ten rok!

MediaTek nie zamierza zwalniać tempa

Na tę chwilę tajwański producent ma w swojej ofercie cztery procesory wyposażone w modemy 5G. Mowa oczywiście o Dimensity 1000+, Dimensity 1000, Dimensity 820 oraz Dimensity 800. Niemniej jednak MediaTek zapowiedział, że w najbliższym czasie na rynek mobilny będą wprowadzane kolejne jednostki, które umożliwią użytkownikom łączność z sieciami nowej generacji. Możemy być wręcz pewni, że Qualcomm nie zamierza oddać nikomu zaszczytnego pierwszego miejsca na rynku mobilnym, ale jednocześnie MediaTek chce zrobić wszystko, aby nawiązać realną walkę z amerykańskim gigantem.

MediaTek chce w tym roku sprzedać 80 milionów procesorów z modemami 5G

Według planów tajwańskiego producenta w tym roku chce on wysłać do firm zajmujących się produkcją smartfonów aż 80 milionów procesorów z modemami 5G. Przede wszystkim odbiorcami tych jednostek mają być Huawei oraz Redmi. Tym samym możemy być wręcz pewni, że w tym roku na rynku pojawi się ogromna ilość urządzeń właśnie z jednostkami MediaTeka.

Zobacz także: Telegram Web jest kiepski? Spokojnie, już niedługo będzie nowy i dużo lepszy Telegram-React!

Według najnowszych danych w 2020 roku MediaTek może być odpowiedzialnym za aż 40% rynku mobilnego. Bez wątpienia wynik ten robi wrażenie i przyznam szczerze, że z niecierpliwością czekam na prawdziwie flagowy procesor tajwańskiego producenta. Jeśli i w tym segmencie firma będzie w stanie nawiązać walkę z Qualcomme to sytuacja na rynku mobilnym może być niezwykle ciekawa. Pozostaje nam czekać na kolejne doniesienia na ten temat!

Co myślicie o procesorach MediaTeka? Czy waszym zdaniem jednostki te są w stanie konkurować z Snapdragonami tworzonymi przez Qualcomma? W jakie procesory są wyposażone wasze smartfony? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!