Qualcomm Snapdragon 865+ powinien zadebiutować już w lipcu

qualcomm snapdragon

Do tej pory wszystkie znaki mówiły jasno – nowa topowa jednostka Qualcomma zadebiutuje na rynku w trzecim kwartale tego roku. Jednak coraz to więcej plotek wskazuje na lipiec i możemy być wręcz pewni, że w przyszłym miesiącu poznamy wszystkie szczegóły dotyczące specyfikacji Snapdragona 865+!

Co wiemy o Snapdragonie 865+?

Tak naprawdę pełna specyfikacja nowego procesora mobilnego Qualcomma pozostaje ogromną tajemnicą. Wprawdzie w AnTuTu pojawił się już ASUS ROG Phone 3, w którym główny rdzeń był taktowany częstotliwością na poziomie 3,09 GHz, ale na temat pozostałych rdzeni nie wiemy nic. Warto zaznaczyć, że w przypadku Snapdragona 865 możemy mówić o maksymalnym taktowaniu 2,84 GHz, a co za tym idzie nowa jednostka amerykańskiego producenta powinna zaoferować lepszą wydajność. Oczywiście ciężko powiedzieć czy różnica w szybkości działania będzie widoczna dla zwykłego użytkownika, ale podczas samej premiery powinniśmy poznać sporo danych liczbowych, które będą miały nam zobrazować przeskok technologiczny.

snapdragon 865
Qualcomm Snapdragon 865

Qualcomm może chcieć zaskoczyć samych użytkowników także jeszcze lepszym zarządzaniem energią. Bez wątpienia czas pracy na jednym ładowaniu jest jedną z kluczowych kwestii, którymi kieruje się sporo osób podczas zakupu nowego smartfona. Które z urządzeń jako pierwsze otrzymają Snapdragona 865+? Mówi się, że już w lipcu ma zadebiutować wspomniany wcześniej ASUS ROG Phone 3, a także gamingowy sprzęt Lenovo.

Zobacz także: Tablet mogący sprawdzić się w każdych warunkach? Poznajcie Panasonic Toughbook A3!

Niemniej jednak w drugiej połowie 2020 roku na rynku mobilnym możemy zobaczyć cały ogrom flagowców większości topowych producentów, które będą wyposażone w nadchodzący wielkimi krokami procesor Qualcomma. Sam liczę na to, że podczas konferencji, która zapewne odbędzie się w sieci, amerykański gigant będzie chciał czymś nas zaskoczyć. Z drugiej strony pewne jest, że Snapdragon 865+ będzie po prostu ulepszoną wersją znanego od dłuższego czasu Snapdragona 865. Czy Qualcomm zmieni cokolwiek poza samym taktowaniem rdzeni? Tego dowiemy się już niedługo!

Czekacie na premierę pierwszym urządzeń z Snapdragonem 865+? Czego oczekujecie po nowej jednostce Qualcomma? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!