Wszystko, co wiemy o OnePlus 8T na kilka dni przed premierą

oneplus 8t

Już za 9 dni, 14 października tego roku, odbędzie się premiera nowego smartfonu OnePlus. Będzie to OnePlus 8T, czyli ulepszona wersja ich aktualnego flagowca – OnePlus 8. Co prawda, mnie osobiście nie przekonują do niego aktualne przecieki na jego temat, ale wiem, że fanów tej marki nie brakuje. Specjalnie dla Was zebrałem wszystkie dotychczasowe informacje o tym smartfonie!

Aparat jednak nieco mnie ciekawi…

Pierwszą zmianą względem poprzedników ma być zmieniony układ aparatów. W OnePlus 8 oraz OnePlus 8 Pro są one ułożone wzdłużnie, na środku obudowy w jej górnej części. OnePlus 8T ma mieć natomiast wysepkę z aparatami. Najnowsze przecieki mówią, że znajdziemy tam cztery obiektywy. Zakładam, że, oprócz tego głównego, umieszczony będzie tam obiektyw szerokokątny, aparat do zdjęć macro oraz być może teleobiektyw. To nic nadzwyczajnego, chociaż przyglądając się zdjęciom, możemy dostrzec coś ciekawego. Przyjrzyjcie się temu zdjęciu, a dokładniej aparatowi w lewej dolnej części tej wysepki.

OnePlus 8T

Bardzo ciekawi mnie ten okrąg wokół tego obiektywu. Niektórzy zakładają, że może do być lampa doświetlająca zdjęcia macro. Jeśli to się potwierdzi, to OnePlus w ten sposób wyeliminuje jedną z wad tego typu aparatów – mierną jakość zdjęć w słabym świetle. Niemniej, dalej mnie to nie przekonuje i jestem zdania, że znacznie lepiej do zdjęć macro jest wykorzystać odpowiednio aparat szerokokątny.

Zobacz także: OnePlus stworzył wirtualny świat, gdzie zostanie zaprezentowany OnePlus 8T

Kolejne zmiany to jednak ewolucja, ale nie rewolucja

Kolejną zmianą będzie ekran, a dokładniej jego częstotliwość odświeżania. Będzie to takie połączenie OnePlusa 8 i OnePlusa 8 Pro, czyli rozdzielczość FullHD+ przy 120 Hz. To, wraz ze Snapdragon 865+ oraz nawet 12 GB RAM-u zapewni użytkownikowi najlepsze odczucia z korzystania. Nadal to jednak nie jest nic szczególnie nowego, 120 Hz ekran, jak już wspomniałem, znajdziemy w OnePlus 8 Pro, z tym że on ma wyższą rozdzielczość. Zatem, czy aby na pewno jest się czym zachwycać?

OnePlus 8T

Nie mogę jednak ciągle na niego narzekać. Wysoka częstotliwość odświeżania treści oznacza znacznie większe zapotrzebowanie na energię. To jednak nie będzie problemem dla tego urządzenia. OnePlus 8T wyposażony będzie w baterię o pojemności 4500 mAh. O ile to jeszcze nie jest nic nadzwyczajnego, o tyle to, jak szybko ją naładujemy może powodować efekt WOW! W 15 minut naładujemy go do 58%, zaś w 39 minut do pełna. Osiągnięto to dzięki superszybkiemu, 65-watowemu ładowaniu. To będzie spora zaleta tego smartfona.

OnePlus 8T

Na rynku zadebiutuje on z Androidem 11 z autorską nakładką OxygenOS 11. Nie znamy jednak jego ceny, ale mówi się o cenach w okolicach aktualnych cen OnePlusa 8. Jeśli to się potwierdzi, a OnePlus 8 stanieje, to wtedy zmienię swoje podejście do tego smartfonu. Niemniej jednak, brakuje mi tutaj czegoś nowego, czegoś, czego jeszcze oni nie pokazali. To ładowanie czy możliwe doświetlenie aparatu macro to jeszcze nie jest to, czego ja bym oczekiwał. Czekam jednak na jego premierę, by wydać swój ostateczny werdykt.

Czekacie na premierę OnePlusa 8T? Szykujecie się na jego zakup?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!