Raspberry Pi 400 to komputer w formie klawiatury!

Raspberry Pi 400
Raspberry Pi 400 (fot. Raspberry Foundation)

Raspberry Foundation wydaje urządzenia, które możemy opisać jako idealne dla geeków. Teraz jednak przeszli samych siebie, bowiem sprzedają komputer w formie… klawiatury! Poznajcie Raspberry Pi 400.

Raspberry Pi 400

Raspberry Pi 400 to w rzeczywistości mocno zmodyfikowane Raspberry Pi 4. Podobnie jak swój pierwowzór oferuje czterordzeniowy procesor ARM, a także 4 gigabajty pamięci RAM, port Ethernet, Bluetooth 5.0 oraz WiFi z obsługą 5 GHz. Nie zabrakło dwóch portów micro HDMI (z obsługą rozdzielczości 4K i odświeżania 60 Hz), a także zwykłych portów USB-A. Na pokładzie znajdziemy także USB-C do ładowania, slot na kartę pamięci oraz wyjście portów GPIO. Co ciekawe, na pokładzie nie znajdziemy złącza słuchawkowego Jack 3,5 mm.

Warto przeczytać: Raspberry Pi Compute Module 4 – mniejsze rozmiary, większa wydajność

Wszystko to zostało spakowane w formę klawiatury, takiej typowej jak do laptopów. Nie jest to jednak taka zwykła klawiatura, bowiem wewnątrz wszystko zostało stworzone z myślą o tym projekcie – włącznie z chłodzeniem. Ile trzeba zapłacić za Raspberry Pi 400? Sama klawiatura kosztuje zaledwie 70 dolarów, co daje około 277 złotych, natomiast zestaw z dedykowaną myszką, zasilaczem, przewodem HDMI oraz kartą pamięci kosztuje 100 USD, czyli niecałe 400 złotych.

Raspberry Pi 400 to komputer w formie klawiatury!

Do czego może się przydać Raspberry Pi 400? Cóż, pomysłów może być wiele jednak pierwszy, który mi przychodzi do głowy, to po prostu komputer osobisty. Całość jest schowana w klawiaturze, więc jedynie czego potrzebujemy to monitora i myszki. To niezwykle nam oszczędza miejsca na biurku. Ponadto zawsze, w razie potrzeby, Pi 400 możemy wygodnie schować do plecaka i przenieść w inne miejsce.

Co myślicie o Raspberry Pi 400? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!