Raspberry Pi 400 to komputer w formie klawiatury!

Gogle wirtualnej rzeczywistości od Apple będą mieć potężną specyfikację
Raspberry Pi 400

Raspberry Foundation wydaje urządzenia, które możemy opisać jako idealne dla geeków. Teraz jednak przeszli samych siebie, bowiem sprzedają komputer w formie… klawiatury! Poznajcie Raspberry Pi 400.

Raspberry Pi 400

Raspberry Pi 400 to w rzeczywistości mocno zmodyfikowane Raspberry Pi 4. Podobnie jak swój pierwowzór oferuje czterordzeniowy procesor ARM, a także 4 gigabajty pamięci RAM, port Ethernet, Bluetooth 5.0 oraz WiFi z obsługą 5 GHz. Nie zabrakło dwóch portów micro HDMI (z obsługą rozdzielczości 4K i odświeżania 60 Hz), a także zwykłych portów USB-A. Na pokładzie znajdziemy także USB-C do ładowania, slot na kartę pamięci oraz wyjście portów GPIO. Co ciekawe, na pokładzie nie znajdziemy złącza słuchawkowego Jack 3,5 mm.

Warto przeczytać: Raspberry Pi Compute Module 4 – mniejsze rozmiary, większa wydajność

Wszystko to zostało spakowane w formę klawiatury, takiej typowej jak do laptopów. Nie jest to jednak taka zwykła klawiatura, bowiem wewnątrz wszystko zostało stworzone z myślą o tym projekcie – włącznie z chłodzeniem. Ile trzeba zapłacić za Raspberry Pi 400? Sama klawiatura kosztuje zaledwie 70 dolarów, co daje około 277 złotych, natomiast zestaw z dedykowaną myszką, zasilaczem, przewodem HDMI oraz kartą pamięci kosztuje 100 USD, czyli niecałe 400 złotych.

Gogle wirtualnej rzeczywistości od Apple będą mieć potężną specyfikację

Do czego może się przydać Raspberry Pi 400? Cóż, pomysłów może być wiele jednak pierwszy, który mi przychodzi do głowy, to po prostu komputer osobisty. Całość jest schowana w klawiaturze, więc jedynie czego potrzebujemy to monitora i myszki. To niezwykle nam oszczędza miejsca na biurku. Ponadto zawsze, w razie potrzeby, Pi 400 możemy wygodnie schować do plecaka i przenieść w inne miejsce.

Co myślicie o Raspberry Pi 400? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!