Razer wydał laptopa z Ubuntu. Tensorbook powstał w kooperacji z firmą Lambda

Razer x Lambda Tensorbook Ubuntu
(fot. Razer x Lambda)

Firma Lambda nawiązała współpracę z Razerem, aby zaoferować najlepszy laptop do deep learning z Linuxem. Oto Razer x Lambda Tensorbook.

Razer x Lambda Tensorbook – Ubuntu i potężna specyfikacja

Nowy laptop wydany w kooperacji firm Razer i Lambda nie jest dedykowany do zwykłego użytkowania, a do deep learningu. Dlatego też specyfikacja jest naprawdę potężna. Mamy tutaj chociażby procesor Intel i7-11800H z taktowaniem nawet 4,6 GHz, a także kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 3080 Max-Q z 16 GB VRAM.

Lambda x Razer tensorbook
Razer x Lambda Tensorbook (fot. Lambda)

Obraz wyświetlimy na ekranie 15,6 cala o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli z częstotliwością odświeżania na poziomie 165 Hz. Nie można też zapomnieć o 64 GB RAM-u 3200 MHz DDR4 oraz dysku NVMe PCI-E 4.0 SSD o pojemności 2 TB i portach USB-C z obsługą Thunderbolt 4. Co ciekawe, laptop nie jest aż tak ciężki, bowiem liczy sobie 2,1 kg wagi.

Na dzień dobry Tensorbook oferuje system Ubuntu 20.04 LTS Focal Fossa z zestawem potrzebnych narzędzi – chociażby NVIDIA CUDA, cuDNN, PyTorch, TensorFlow, Keras, Caffe, Caffe 2 czy GNU Emacs oraz VIM. A ile kosztuje ten laptop? Wyceniono go na 3499 USD, czyli niecałe 15 tysięcy złotych. Bez wątpienia jest to dobry konkurent dla MacBooka Pro 16 z procesorem ARM.

Źródło: Lambda, 9to5Linux

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!