Realme 5s oficjalnie zadebiutuje 20 listopada

Realme 5s oficjalnie zadebiutuje 20 listopada

Informacje o Realme 5s już od jakiegoś czasu pojawiały się w sieci. Teraz jednak chiński producent postanowił zapowiedzieć oficjalnie datę premiery tego urządzenia. Nowy średniak submarki OPPO zadebiutuje już 20 listopada tego roku!

Realme 5s

W sieci pojawił się plakat zdradzający nam wygląd plecków Realme 5s. Co ciekawe smartfon ten jest niezwykle podobny do poprzednika, który na rynku zadebiutował w sierpniu tego roku. Z tyłu zostaną umiejscowione aż cztery aparaty. Głównym będzie oczywiście niesamowicie popularna w ostatnich miesiącach matryca Sony IMX586 o rozdzielczości 48 Mpix. I to bez wątpienia będzie spora zmiana w porównaniu do 12 Mpix, które mogliśmy znaleźć w Realme 5. Oczywiście liczba megapikseli nie musi bezpośrednio przekładać się na jakość fotografii, ale z drugiej strony sensor Sony IMX586 wykorzystywana w różnych urządzeniach pokazał, że da się, wykorzystując odpowiednie oprogramowanie, wykonać nim naprawdę świetne zdjęcia.

Realme 5s oficjalnie zadebiutuje 20 listopada

Na pleckach mamy znaleźć także obiektyw szerokokątny 8 Mpix, obiektyw do zdjęć typu makro 2 Mpix oraz aparat 2 Mpix odpowiedzialny za efekt rozmycia tła w trybie portretowym. Na froncie Realme 5s powinniśmy znaleźć wyświetlacz IPS o przekątnej w okolicach 6,5 cala i rozdzielczości FullHD. Tym samym wykorzystanie czytnika linii papilarnych zintegrowanego z ekranem nie będzie możliwe i ten zostanie umiejscowiony z tyłu. W Realme 5 za wydajność odpowiadał Qualcomm Snapdragon 665 i następca tego modelu powinien otrzymać mocniejszą jednostkę amerykańskiego producenta.

Zobacz także: Realme X2 Pro od 4 listopada dostępny w Europie!

Nie zabraknie także szybkiego ładowania oraz portu USB typu C. Tym samym Realme 5s ma nie być rewolucją, ale sensowną ewolucją średniaka chińskiego producenta. Jednocześnie model ten ma być głównym konkurentem Redmi Note 8, a co za tym idzie jego cena powinna być bardzo podobna do konkurencyjnych rozwiązań. Czy tak będzie w rzeczywistości? Tego zapewne dowiemy się dopiero 20 listopada. Wtedy też poznamy pełną specyfikację Realme 5s. Pozostaje nam uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości!

Co myślicie o Realme 5s? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!