realme GT NEO 2 zajął drugie miejsce w teście baterii DxOMark

realme GT NEO 2 zajął drugie miejsce w teście baterii DxOMark

Francuska firma analityczna DxOMark znana jest przede wszystkim z testowania najnowszych smartfonów pod względem możliwości fotograficznych, ale w ostatnich latach rozszerzyła swoją działalność o testy ekranów oraz audio w smartfonach. Kilka miesięcy temu firma ta postanowiła skupić się również na badaniu wydajności baterii. Tak się właśnie składa, że najnowszy smartfon firmy realme uplasował się na drugim miejscu rankingu. 

realme GT NEO 2 w DxOMark

Jak informuje i chwali się producent, realme GT NEO 2 zajął drugie miejsce w globalnym teście baterii, w którym uzyskał 94 punkt, dzięki czemu wyprzedził m.in. iPhone 13 Pro oraz Xiaomi 11T Pro. Smartfon przeszedł trzy testy, które składają się na ostateczny wynik. Akumulator testowany był pod względem żywotności, ładowania oraz efektywności. 

realme GT NEO 2 zajął drugie miejsce w teście baterii DxOMark

W teście żywotności realme GT NEO 2 uzyskał 74 punkty (60 godzin w scenariuszu uśrednionym), co sprawiło, że zajął pierwsze miejsce wśród urządzeń z górnej półki cenowej. Jego ładowanie zostało ocenione na 101 punktów, dzięki czemu smartfon zajął czwarte miejsce w rankingu – zmierzony czas ładowania wyniósł 25 minut (od 0 do 80%). Jeśli chodzi o efektywność, czyli to, ile energii smartfon zużywa podczas ładowania i jak zarządza samą energią w różnych scenariuszach, to model ten został oceniony na 99 punktów. 

Źródło: informacja prasowa, realme

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!