realme Watch cieszy się sporą popularnością. 15000 urządzeń sprzedane w dwie minuty!

realme Watch cieszy się sporą popularnością. 15000 urządzeń sprzedane w dwie minuty!

Pod koniec maja tego roku firma realme zaprezentowała światu swój inteligentny zegarek. Wczoraj rozpoczęła się sprzedaż tego urządzenia w Indiach i tak naprawdę popularność realme Watch przerosła oczekiwania nawet samego producenta. Sprzęt został wyprzedany w ciągu zaledwie dwóch minut!

realme Watch prawdziwym hitem sprzedaży

Najczęściej o wyprzedaniu w mgnieniu oka całej partii danego urządzenia słyszymy w przypadku smartfonów. Chiński producent postanowił jednak pochwalić się wynikami sprzedażowymi smartwatcha. I ciężko się temu dziwić, ponieważ w dzień rozpoczęcia sprzedaży realme Watch w Indiach sprzedano ponad 15000 sztuk tego sprzętu w ciągu zaledwie dwóch minut. Oczywiście już niedługo stany magazynowe zostaną uzupełnione, ale jeśli zegarek ten nadal będzie cieszył się tak dużą popularnością to bardzo możliwe, że producent z Państwa Środka będzie musiał znacząco zwiększyć produkcję.

Czym tak naprawdę jest realme Watch? Zegarek ten został przeznaczony dla użytkowników, którzy poszukują rewelacyjnego stosunku ceny do możliwości. Na froncie znajdziemy ekran LCD o przekątnej 1,4 cala oraz rozdzielczości 320 x 320 pikseli. Wprawdzie inteligentny zegarek producenta z Państwa Środka nie otrzymał GPSa czy NFC, ale znajdziemy w nim funkcję mierzenia poziomu nasycenia krwi tlenem (SpO2). Dodatkowo nie zabrakło sporej liczby trybów sportowych, które pozwolą użytkownikowi na monitorowanie codziennej aktywności.

realme Watch cieszy się sporą popularnością. 15000 urządzeń sprzedane w dwie minuty!

Zobacz także: TicPods ANC zaprezentowane. Poznajcie nowe słuchawki TWS Mobvoi!

Urządzenie to jest w stanie pracować na jednym ładowaniu przez maksymalnie 10 dni. Mam jednak wrażenie, że największą zaletą realme Watch jest niska cena. Smartwatch został bowiem wyceniony na 3999 rupii indyjskich, a to po przeliczeniu daje nam około 220 zł. W podobnej cenie inni producenci oferują swoje opaski sportowe, a jednak część użytkowników może preferować zakup zegarka. Liczę na to, że, prędzej czy później, realme Watch pojawi się także na rynkach Starego Kontynentu, a w tym i w naszym kraju. Oczywiście cena będzie wyższa, ale może to być ciekawa konkurencja dla sprzętów, które już teraz dostępne są w sprzedaży.

Co myślicie o realme Watch? Korzystacie z inteligentnych zegarków lub opasek sportowych? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!