realme Watch może już wkrótce zadebiutować na rynku!

realme Watch może już wkrótce zadebiutować na rynku!

realme jakiś czas temu zaprezentowało oficjalnie na indyjskim rynku swoją pierwszą opaskę, a dokładnie realme band. Od jakiegoś czasu w sieci krążą plotki, które sugerują, że firma pracuje również nad swoim pierwszym smartwatchem . Tymczasem, dyrektor generalny realme India , Madhav Sheth w jednym z odcinków #AskMadhav na YouTube również wspomniał o nadchodzącym urządzeniu. 

Co wiemy na temat nadchodzącego zegarka realme? 

Co prawda, na poniższym filmie zegarek widoczny jest przez chwilę, ale pozwala to potwierdzić wcześniejsze plotki. Smartwatch realme zostanie wyposażony w kwadratową kopertę z lekko zaokrąglonymi rogami, a ponadto sam wyświetlacz zostanie przykryty szkłem 2.5D, dzięki czemu całość prezentować się będzie całkiem przyzwoicie. Pod ekranem ma pojawić się jeszcze napis „realme”, co już nie wygląda zbyt ładnie. Jeśli chodzi o pasek, to najpewniej będzie on wykonany z tworzywa sztucznego. Mówi się, że w tym przypadku użytkownik nie będzie miał możliwości zmiany wspomnianego paska, gdyż na renderach nie widoczne są jakiekolwiek zapięcia. 

Jeden z członków społeczności XDA ujawnił kilka ważnych informacji na temat specyfikacji. Smartwatch będzie prawdopodobnie wyposażony w dotykowy ekran TFT LCD o przekątnej 1,4 cala i rozdzielczości 320×320 pikseli. Cała obudowa będzie wodoodporna zgodnie z normą IP68, a na jednym z jej boków pojawi się przycisk blokady, którego można będzie również używać do różnych funkcji i poruszania się po interfejsie. 

Zobacz także: realme TV otrzymał certyfikację Google. Premiera odbędzie się jeszcze w drugim kwartale!

Na wewnętrznej stronie zegarka pojawią się styki umożliwiające ładowanie, co oznacza, że zegarek ładowany będzie przy pomocy ładowarki magnetycznej. Ponadto na wyposażeniu znaleźć się ma czujnik tętna, czujnik tlenu w krwi oraz Bluetooth 5.0. W zegarku zabraknie natomiast GPS-u. Plotki sugerują, że realme Watch nie będzie pracować na systemie WearOS, a pod kontrolą „zastrzeżonego” systemu operacyjnego, który początkowo ma oferować użytkownikowi pięć preinstalowanych tarcz. 

Całość będzie prawdopodobnie zasilana przez akumulator o pojemności 160 mAh, który ma działać do 7 dni przy 24-godzinnym śledzeniu tętna. Jeśli chodzi o oferowane funkcje, to w tym przypadku producent zastosuje standardowy zestaw, który obejmuje licznik kroków, monitorowanie tętna, wyświetlanie daty, godziny i informacji o pogodzie, stoper oraz budzik. Na koniec warto dodać, że zegarek realme będzie w stanie także śledzić 15 różnych rodzajów ćwiczeń. 

Na ten moment nie wiadomo, kiedy smartwatch realme zadebiutuje na rynku. Pod znakiem zapytania stoi również jego cena, ale wszystkiego powinniśmy dowiedzieć się w najbliższych tygodniach. 

Co sądzicie o nadchodzącym zegarku realme? Podoba się Wam? Dajcie znać w komentarzach! 

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!