Aktualnie na rynku dostępnych jest wiele mechanizmów zdalnego sterowania oraz rozwiązań do inteligentnego domu, wśród których można wymienić inteligentne rolety, oświetlenie, ogrzewanie, klimatyzację, a także różnego rodzaju zamki oraz zabezpieczenia. Tak się właśnie składa, że w ostatnim czasie mieliśmy okazję przyjrzeć się bliżej inteligentnemu zamkowi Yale Linus drugiej generacji.
Yale Linus L2 – specyfikacja
- Kompatybilność zamka z wkładkami o profilu Euro, które wystają co najmniej 3 mm oraz okrągłymi wkładkami o średnicy 22 mm;
- Komunikacja poprzez Bluetooth 5.3 oraz Wi-Fi 2.4 GHz/ 5GHz;
- Wbudowany głośnik;
- Akumulator z 2 ogniwami litowo-jonowymi 18650 o pojemności 2950 mAh;
- 128-bitowe szyfrowanie AES;
- Wymiary: 51,7×146,2×45,75 mm;
- Waga: 662 gramów;
Yale Linus L2 – recenzja
Yale Linus L2 to już druga generacja inteligentnego zamka, która względem poprzednika charakteryzuje się przede wszystkim większą trwałością, poprawioną szybkością działania oraz cichszą pracą. Rozwiązanie to pozwala przede wszystkim wyeliminować całkowicie fizyczne klucze, o których można przypadkowo zapomnieć lub zgubić. Yale Linus L2 posiada rozwiązanie Auto-Lock/Auto Unlock oraz wygodne zdalne ryglowanie i odryglowywanie dla zaufanych gości lub w określonych porach dnia.
Użytkownik może zatem zarządzać dostępem dla rodziny, przyjaciół i zaufanych osób poprzez dostarczenie im cyfrowych kluczy lub kodów dostępu za pomocą aplikacji Yale Home. W tym miejscu warto wspomnieć o możliwości zastosowania dodatkowego pin pada Yale Smart Keypad, który ułatwi dostęp do zamka osobom nie korzystającym z aplikacji producenta. Aplikacja umożliwia również dostosować inteligentny zamek tak, aby wpasował się do codziennej rutyny użytkownika. Można między innymi zabezpieczyć zamek w określonych godzinach, np. przed snem lub w momencie wyjścia do pracy.
Producent zadbał również o kilka ciekawych rozwiązań. Pierwszym z nich jest obecny w zestawie sprzedażowym Yale Dot, czyli nic innego jak tag NFC, do którego użytkownik może przyłożyć smartfon w celu odryglowania lub ryglowania zamka. Rozwiązanie to pozwala na szybkie i proste otwarcie drzwi. Co ciekawe, producent informuje, że można stosować kilka takich tagów w różnych miejscach w budynku. Kolejnym wartym uwagi rozwiązaniem jest czujnik DoorSense, który montowany jest na wysokości zamka na framudze drzwi. W praktyce czujnik ten podczas uchylenia lub całkowitego otwarcia drzwi traci kontakt z zamkiem, dzięki czemu użytkownik może zweryfikować w czasie rzeczywistym stan zamknięcia drzwi.
Sam zamek jest solidny i w całości został wykonany z metalu. Jego konstrukcja składa się z dwóch paneli, z czego ten przedni skrywa baterię, która może pochwalić się pojemnością 2950 mAh. Producent chwali się, że akumulator został zbudowany z dwóch ogniw 18650 oraz powinien pozwolić na pół roku działania zamka, bez potrzeby ponownego ładowania. Będąc przy ładowaniu należy zaznaczyć, że energię w akumulatorze można uzupełnić poprzez port USB typu C. Należy również wspomnieć, że zamek Linus L2 ma wbudowany Bluetooth i Wi-Fi, które umożliwiają zdalne sterowanie inteligentnym zamkiem do drzwi z dowolnego miejsca, a jednocześnie jest kompatybilny z najpopularniejszymi asystentami głosowymi (Google Home, Amazon Alexa) oraz zgodny między innymi z aplikacją Smart Things od Samsunga, dzięki czemu inteligentny zamek można dodać do swojego ekosystemu.
Yale Linus Smart Lock L2 to atrakcyjny i oferujący wiele ciekawych rozwiązań inteligentny zamek, który eliminuje potrzebę posiadania klucza.
Yale Linus Smart Lock L2 – pełny test
Z pełnym testem i recenzją możecie zapoznać się poniżej.
Artykuł płatny. Artykuł powstał przy współpracy z marką Yale. Producent nie miał wpływu na opinię wystawioną w materiale.
Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!