Redmi 10X w wersji z MediaTek Dimensity 820 pojawił się w AnTuTu

Redmi 10X w wersji z MediaTek Dimensity 820 pojawił się w AnTuTu

To, że Redmi 10X zostanie zaprezentowany 26 maja tego roku jest już pewne. Teraz smartfon ten pojawił się w AnTuTu i jego wynik w teście benchmarkowym naprawdę robi wrażenie. Submarka Xiaomi może zaprezentować średniaka, który będzie prawdziwym hitem sprzedażowym!

Jak Redmi 10X poradził sobie w AnTuTu?

W AnTuTu pojawiła się wersja wyposażona w 8 GB RAM-u oraz 256 GB pamięci wewnętrznej. Test ten jest o tyle ciekawy, że dotyczy Redmi 10X z modemem 5G czyli konfiguracji pracującej pod kontrolą niedawno zaprezentowanego MediaTeka Dimensity 820. I oczywiście to nowość submarki Xiaomi będzie pierwszym smartfonem korzystającym z tego procesora. Sprzęt ten w AnTuTu zdobył aż 415277 punktów. Dla porównania najwydajniejszy średniak kwietnia czyli Huawei Nova 7i pracujący pod kontrolą Kirina 810 zdobył 308853 punktów.

Redmi 10X w wersji z MediaTek Dimensity 820 pojawił się w AnTuTu

Czy to oznacza, że średniaki z MediaTekiem Dimensity 820 będą prawdziwą rewolucją? Bardzo możliwe. Oczywiście testy benchmarkowe nie zawsze przekładają się na rzeczywistą pracę urządzenia, ale musimy pamiętać o tym, że średniopółkowe smartfony oferują coraz to więcej. I to zarówno w kwestii wydajności jak i jakości zdjęć. Oczywiście Redmi 10X trafi także na rynek z wersji z 4G. Wariant ten, przynajmniej według plotek, ma działać pod kontrolą MediaTeka Helio G70. Jeśli submarka Xiaomi zadba także o odpowiednią optymalizację, niesamowitą jakość zdjęć czy długi czas pracy na jednym ładowaniu możemy otrzymać coś, co będzie prawdziwym hitem sprzedażowym.

Zobacz także: MediaTek Dimensity 820 oficjalnie zaprezentowany. Jednostka ta będzie odpowiadać za wydajność w części nadchodzących średniaków

I chociaż nadal nie rozumiem dlaczego Xiaomi i Redmi wprowadzają na rynek tak dużą ilość smartfonów, że odnalezienie się w portfolio tych firm graniczy z cudem to z niecierpliwością wyczekuje Redmi 10X w wersji z MediaTekiem Dimensity 820. Czy sprzęt ten trafi także do naszego kraju? Odpowiedź na to pytanie zapewne poznamy dopiero po chińskiej premierze, która odbędzie się 26 maja tego roku.

Co myślicie o Redmi 10X? Czekacie na premierę tego urządzenia? Chcielibyście by sprzęt ten trafił do sprzedaży także w naszym kraju? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!