Redmi 9A oraz Redmi 9C zadebiutują już 30 czerwca!

Redmi 9A oraz Redmi 9C zadebiutują już 30 czerwca!

Submarka Xiaomi zapowiada premierę kolejnych urządzeń. Wprawdzie już wcześniej w sieci pojawiały się plotki dotyczące Redmi 9A, ale tak naprawdę nic nie wiedzieliśmy na temat samej daty premiery. Teraz sytuacja się zmieniła za sprawą oficjalnego plakatu opublikowanego przez chińskiego producenta!

Nowe budżetowce już jutro trafią na rynek!

Premiera modeli Redmi 9A oraz Redmi 9C odbędzie się już 30 czerwca w Malezji. Oczywiście prędzej czy później powinniśmy doczekać się wprowadzenia nowych budżetowców Xiaomi także na rynek globalny, a w tym i do naszego kraju. Sam wygląd nowości nie powinien nas w jakikolwiek sposób zaskoczyć. Dookoła wyświetlacza nadal znajdziemy dość spore ramki, a w jego górnej części pojedyncze wcięcie skrywające aparat do zdjęć typu selfie. Według wcześniejszych plotek zarówno Redmi 9A jak i Redmi 9C mają otrzymać ekran IPS LCD o przekątnej 6,53 cala oraz rozdzielczości HD+.

Redmi 9A oraz Redmi 9C zadebiutują już 30 czerwca!

Nie powinno zabraknąć także czytnika linii papilarnych umiejscowionego na pleckach, tradycyjnego złącza słuchawkowego jack 3,5 mm, a także portu USB-C. Zarówno Redmi 9A jak i Redmi 9C mają działać dzięki baterii o pojemności 5000 mAh. Czym zatem modele te będą się różnić? Redmi 9A, przynajmniej według wcześniejszych przecieków, ma otrzymać procesor MediaTek Helio G25. Jednostka ta wspierana będzie przez 3 GB RAM-u, a na pliki użytkownika zostanie przeznaczone 32 GB pamięci wewnętrznej.

Zobacz także: Przyszłoroczne flagowce mogą być jeszcze droższe. Wszystko za sprawą Snapdragona 875

W przypadku Redmi 9C za wydajność odpowiedzialny będzie MediaTek Helio G35. Nie zmieni się ilość RAM-u, ale na pliki ma być przeznaczone 64 GB. Co ciekawe bardzo możliwe, że smartfon ten pojawi się także w wariancie z modułem zbliżeniowym NFC, który umożliwi użytkownikom korzystanie z płatności zbliżeniowych. Nadal zagadką pozostają ceny poszczególnych wersji nowości submarki Xiaomi. Niemniej jednak już jutro wszystko powinno stać się jasne!

Na zdjęciu głównym znajduje się jeden z przedpremierowych renderów przedstawiających Redmi 9A.

Co myślicie o Redmi 9A oraz Redmi 9C? Czekacie na premierę tych urządzeń także w naszym kraju? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!