Redmi K30 na zdjęciach. Jest na co czekać!

Redmi K30 na zdjęciach. Jest na co czekać!

Choć od premiery poprzednika – Redmi K20 – nie minęło jeszcze pół roku, Xiaomi najwyraźniej nie zamierza zwalniać tempa produkcyjnego i ma już przyszykowanego następcę dla tego modelu. Najnowsze zdjęcia i elementy specyfikacji zdradzają, że nadchodzący smartfon może być bardzo interesującą propozycją.

Szybka ładowarka w zestawie

Redmi K20, znany w Polsce pod nazwą Xiaomi Mi 9T okazał się prawdziwym hitem sprzdażowym. Niebagatelny wygląd, wysuwany moduł aparatu oraz wynikający z tego bezramkowy wyświetlacz – te cechy w połączeniu z niską ceną stworzyły istną mieszankę wybuchową. Dobry odbiór urządzenia widać po recenzjach portali technologicznych, ale także i po opiniach zadowolonych klientów, których w sieci nie brakuje.

redmi k20 pro
Redmi K20

O nadchodzącym Redmi K30 wiemy już wiele. Po pierwsze, będzie to pierwszy, tani telefon z linii Redmi, który będzie wyposażony w moduł 5G. Ponadto certyfikacja, jaką smartfon otrzymał od CCC (China Compulsory Certificate) wskazuje, że telefon będzie mieć w pudełku bardzo szybką, bo aż 30-watową ładowarkę.

Wyświetlacz z odświeżaniem 120 Hz

Pod względem specyfikacji – niewiele się zmieni. Przynajmniej jeśli chodzi o wydajność, ponieważ w Redmi K30 obecny będzie dokładnie ten sam Snapdragon 730, który znajduje się w poprzedniku. Różnicę będzie stanowić ekran, który będzie się wyróżniać pewną wyjątkową cechą – pobijając w tej kwestii nawet smartfony OnePlusa.

Redmi K30 na zdjęciach. Jest na co czekać!

Mowa oczywiście o odświeżaniu obrazu, która w Redmi K30 będzie wynosić niesamowite 120 Hz! Czy to potrzebne i przemyślane – według mnie nie do końca. O ile odświeżanie 90 Hz gwarantuje rzeczywiście przyjemne doznania z używania smartfona, to nie należy zapominać o mrocznej stronie tego rozwiązania, którym jest szybszy drenaż baterii (w porównaniu do standardowych 60 Hz). Można zatem przypuszczać, że przy jeszcze wyższej wartości odświeżania ekranu, procenty będą uciekać jeszcze szybciej. Pewnie dlatego właśnie Xiaomi zdecydowało się na dołączenie szybkiej ładowarki do zestawu. Jak widać ze zdjęć, producent oferuje w ustawieniach wybór pomiędzy 60 Hz a 120 Hz.

Ponadto Redmi K30 będzie wyróżniać wcięcie na podwójny, frontowy aparat do selfie – w poprzedniku mieliśmy do czynienia z wysuwanym elementem. Będzie to zatem pierwszy smartfon Xiaomi z otworem w ekranie. Premiera urządzenia ma się odbyć już w grudniu.

Co sądzicie o nachodzącym Redmi K30? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!