Redmi K30 trafi na rynek z Qualcomm Snapdragonem 765G. To już pewne!

Redmi K30 trafi na rynek z Qualcomm Snapdragonem 765G. To już pewne!

Już 10 grudnia na rynek trafi wyczekiwany przez wielu Redmi K30. Do tej pory wszystkie znaki na niebie i ziemi mówiły, że smartfon ten będzie pracować pod kontrolą Qualcomm Snapdragona 730G. Konferencja amerykańskiego giganta przyniosła nam jednak nowe jednostki i to właśnie jedna z nowości ma odpowiadać za wydajność w Redmi K30!

Redmi K30 z Qualcomm Snapdragonem 765G

Snapdragon 765G to zupełnie nowa jednostka, która została dziś zaprezentowana przez Qualcomma. Procesor ten jest zintegrowany z modemem Snapdragon X52, a co za tym idzie pozwala na korzystanie z dobrodziejstw sieci nowej generacji. Tym samym już nie tylko flagowce będą dawać użytkownikom możliwość łączności z sieciami 5G, ale także te mocniejsze średniaki. Snapdragon 765G ma zapewnić prędkość pobierania do 3,7 Gb/s. Co więcej Qualcomm deklaruje, że jednostka ta będzie cechować się także bardzo dobrymi osiągami w grach czy bardziej wymagających aplikacjach. Pełna specyfikacja procesora nie została jeszcze ujawniona, ale zapowiada się niezwykle ciekawie.

Redmi K30 trafi na rynek z Qualcomm Snapdragonem 765G. To już pewne!

Pierwszym urządzeniem, które trafi na rynek z nową jednostką amerykańskiego giganta będzie właśnie nowy średniak submarki Xiaomi czyli Redmi K30. Nie wiemy jednak czy na rynku zadebiutuje jedynie wersja z Snapdragonem 765G pozwalającym na łączność z sieciami 5G czy też dodatkowo zobaczymy słabszy wariant (na przykład z Snapdragonem 730), który trafi na rynki z mniej rozwiniętą infrastrukturą sieciową. SD 765G będzie wspierany przez 6 GB RAM-u, a na pliki zostanie przeznaczone 128 GB nierozszerzalnej pamięci wewnętrznej. Na froncie najprawdopodobniej znajdziemy ekran AMOLED o przekątnej 6,6 cala oraz rozdzielczości FullHD+ i odświeżaniu na poziomie 120 Hz.

Zobacz także: Nowe RedmiBook 13 trafią do sprzedaży w Chinach już 12 grudnia

Redmi K30 ma także zaskoczyć świat jakością zdjęć. Na froncie znajdziemy dwa oczka – 20 Mpix oraz 2 Mpix. Na pleckach natomiast umiejscowiono cztery aparaty. Głównym będzie matryca Sony IMX686 o rozdzielczości 64 Mpix, a dodatkowymi teleobiektyw 8 Mpix, obiektyw superszerokokątny 13 Mpix oraz 2-megapikselowe oczko o nieznanym na tę chwilę zastosowaniu. Całość będzie działać dzięki baterii o pojemności 4500 mAh wspierającej szybkie ładowanie o mocy 27 W.

Co myślicie o Redmi K30? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!