Redmi Pad z debiutem już za kilka dni

Xiaomi Pad 5
Xiaomi Pad 5

Już od jakiegoś czasu wiemy, że Xiaomi szykuje tańszy tablet kryjący się pod marką Redmi Pad. Jak się okazuje, jego premiera odbędzie się już za kilka dni.

Redmi Pad

Otóż jak się okazuje, już 1 października w Indiach odbędzie się premiera Redmi Pada. To też może oznaczać, że ten niedługo pojawi się w Polsce i będzie tańszą alternatywą dla Xiaomi Pada 5. A co wiemy o samym Redmi Pad?

Sercem urządzenia ma zostać układ MediaTek Helio G99. Obraz wyświetlimy na ekranie 11 cali, który ma być wykonany w technologii IPS LCD. Podobno całość zasili ogniwo 7800 mAh, a w pudełku znajdzie się ładowarka o mocy 22,5 W. Tablet ma być całkiem ładnym urządzeniem. Spodziewamy się też 4 lub 6 GB RAM-u i zapewne od 64 do 128 gigabajtów pamięci wbudowanej na dane.

Redmi Pad (fot. Redmi)
Redmi Pad (fot. Redmi)

A co z ceną? Przecieki mówią, że w przeliczeniu na złotówki, indyjska cena ma wynieść około 1100 złotych. Biorąc pod uwagę całkiem mocny procesor, to może to być naprawdę dobry deal i to w kuszącej cenie. Choć tutaj dodam, że zapewne koszt tabletu w Polsce będzie jednak wyższy, ale też powinien być znacząco mniejszy w porównaniu do Xiaomi Pad 5.

Ciekawi mnie też, czy pojawią się jakieś dedykowane akcesoria. Z pewnością przydałoby się pióro, klawiatura z touchpadem czy jakieś dobre etui. Cóż, czas pokaże co takiego przygotował dla nas producent.

Źródło: gsmmaniak

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!