Redmi pracuje nad sporą liczbą smartfonów z 5G. I to zarówno w wykorzystaniem procesorów Qualcomma jak i MediaTeka!

Redmi pracuje nad sporą liczbą smartfonów z 5G. I to zarówno w wykorzystaniem procesorów Qualcomma jak i MediaTeka!

Oczywiście pierwsze smartfony Redmi z modemami pozwalającymi na łączność z sieciami nowej generacji już jakiś czas temu trafiły na rynek. Chiński producent nie zamierza jednak zwalniać tempa i chce wprowadzić do sprzedaży jeszcze w tym roku sporą liczbę nowości. I to zarówno z wykorzystaniem Snapdragonów jak i procesorów MediaTeka!

5G to nie tylko Qualcomm

Zarówno Redmi K30 5G jak i Redmi K30 Pro pracują pod kontrolą jednostek Qualcomma. Jednak to nie jedyny producent, który oferuje procesory pozwalające na wykorzystanie modemów 5G. Wprawdzie do tej pory z jednostek MediaTeka z serii Dimensity nie skorzystało zbyt wielu producentów, ale już niedługo submarka Xiaomi powinna wprowadzić na rynek zupełnie nowe smartfony, które mogą zmienić sytuację. Według najnowszych informacji Redmi już pracuje nad telefonami pracującymi pod kontrolą właśnie procesorów MediaTeka. W pierwszej kolejności na rynek powinien trafić sprzęt z aparatem 64 Mpix oraz MediaTekiem Dimensity 1000L. Procesor ten do tej pory został wykorzystany jedynie w OPPO Reno3.

https://twitter.com/xiaomishka/status/1245407408467456003?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1245407408467456003

To jednak jeszcze nie wszystko. Producent z Państwa Środka powinien także zaprezentować urządzenia pracujące dzięki MediaTekowi Dimensity 800 oraz kolejne sprzęty z Qualcomm Snapdragonem 765G. Tym samym w tym roku możemy zobaczyć cały ogrom nowych telefonów pozwalających na łączność z sieciami 5G. I to nie tylko tych z najwyższej półki cenowej, jak i średniaków, które bez wątpienia będą cieszyć się większą popularnością niż droższe urządzenia.

Zobacz także: Xiaomi może pracować nad pierwszym smartfonem z aparat 144 Mpix

Ciężko jednak powiedzieć kiedy dokładnie Redmi pokaże światu swoje nowości. Dodatkowo nadal opieramy się jedynie na plotkach, a nie informacjach potwierdzonych przez samego producenta. Niemniej jednak, jak już niejednokrotnie zapowiadano, rok 2020 będzie bez wątpienia rokiem 5G. W coraz to większej ilości krajów infrastruktura sieci jest rozbudowywana, a dodatkowo na rynek trafia ogrom urządzeń z modemami nowej generacji. Myślę, że Redmi jeszcze niejednokrotnie nas zaskoczy!

Na zdjęciu głównym znajduje się Redmi K30 Pro.

Czekacie na nowe urządzenia Redmi z modemami 5G? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!