Redmi Smart Band Pro – taki Xiaomi Mi Band ale większy

Redmi Smart Band Pro
(fot. Xiaomi)

Xiaomi Mi Band to całkiem zaawansowana opaska sportowa, która od początku swojego istnienia jest wyjątkowo niewielka i zgrabna. Redmi Smart Band Pro odchodzi od tej tradycji i wygląda kompletnie inaczej – nie ma zaokrągleń i jest całkiem spora.

Redmi Smart Band Pro

Wraz z Redmi Watch 2 Lite ma zadebiutować opaska sportowa Redmi Smart Band Pro. Co ona zaoferuje? Przede wszystkim ekran o przekątnej 1,47 cala, 282 PPI, wykonany w technologii AMOLED. Ta technologia sprawia też, że użytkownik będzie mógł skorzystać z funkcji Always on Display. Producent chwali się, że jasność ma wynosić aż 450 nitów.

Co ważne, opaska ma zaoferować monitorowanie SpO2, co jest bardzo ważnym elementem zwłaszcza teraz, kiedy to mamy pandemię COVID. Oczywiście nie zabraknie mierzenia tętna oraz ponad 110 trybów sportowych i monitorowania snu.

Redmi Smart Band Pro
(fot. Xiaomi)

Konstrukcja ma być wodoodporna, a wbudowana bateria o pojemności 200 mAh ma pozwolić nawet na 14 dni ciągłej pracy. Oczywiście w idealnych warunkach. Nadal jednak jest to całkiem przyjemny wynik.

Redmi Smart Band Pro ma trafić do sprzedaży w Europie już w niedalekiej przyszłości. Niestety, nie wiemy ile będzie kosztować, ale cena nie powinna być wysoka – wszak to Xiaomi.

Źródło: Xiaomi

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!