Redmi TV 70″ to kolejny produkt, który wczoraj pokazali nam Chińczycy!

Redmi TV

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, wczoraj światło dzienne ujrzał telewizor submarki Xiaomi, Redmi. Myślę, że to naprawdę ciekawy sprzęt, któremu warto się przyjrzeć. Bez przedłużania, zapraszam na prezentację specyfikacji i możliwości tego urządzenia!

Wielki, ale i tani – tak można nazwać ten telewizor

Telewizor Redmi posiada 70-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 4K wraz ze wsparciem dla HDR. Zapewnić ma to świetne wrażenia dla odbiorcy podczas oglądania jakiegoś filmu bądź meczu swojej ulubionej drużyny piłkarskiej. Niestety, nie jest to matryca OLED, ale już wcześniej było wiadomo, że nie powinniśmy się jej tutaj spodziewać.

Redmi TV

Wyposażony jest w 64-bitowy procesor Amologic 6. generacji, który wspiera 14 technologii poprawiających wyświetlany obraz. Ma on 2 GB pamięci operacyjnej oraz 16 GB pamięci wbudowanej na różne dane. Producent zapewnia, że nie powinniśmy się też zawieść na jakości dźwięku generowanego przez zaimplementowane tam głośniki. Wszystko to pracuje pod kontrolą systemu PatchWall AI, gdzie zaimplementowano asystenta głosowego XiaoAI. Dołączany jest do niego pilot, który komunikuje się z telewizorem poprzez Bluetooth. Z jego pomocą możemy nie tylko sterować telewizorem, ale i urządzeniami smart, które są w naszym domu, np. żarówkami. Oprócz Bluetooth, znajdziemy tu także dwuzakresowe WiFi, dzięki któremu połączymy się z naszą domową siecią. Posiada on także dwa porty USB, więc bez problemu podłączymy do niego pendrive, przenośny dysk twardy itp., trzy złącza HDMI, a także wejście AV.

Warto przeczytać: Redmi Note 8 i Redmi Note 8 Pro oficjalnie ujrzały światło dzienne!

W sprzedaży ukaże się on już 10 września w Chinach. Nie wiadomo nic na temat jego dostępności w Europie, w tym i w Polsce. Jego cena wynosi 3799 juanów, czyli ok. 2090 zł. Myślę, że gdyby był on na polskich sklepowych półkach mógłby on kosztować jakieś 3500 zł. To byłaby bardzo atrakcyjna, moim zdaniem, cena.

Co sądzicie o tym telewizorze? Jeśli byłby dostępny w Polsce za taką kwotę, jak wyżej napisałem, to byłbym skłonny do jego zakupu, a Wy?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!