Redmi Writing Pad – oto tablet graficzny od Xiaomi

Redmi Writing Pad
Redmi Writing Pad

Jak się okazuje, Xiaomi pokazało w Indiach Redmi Writing Pad, czyli przenośne urządzenie do tworzenia cyfrowych notatek.

Redmi Writing Pad – co oferuje?

Redmi Writing Pad to po prostu tablet graficzny. Urządzenie pozwala nam pisać notatki cyfrowe, a następnie możemy je szybko usunąć, co pomaga zaoszczędzić papier. Sprzęt został wyposażony w ekran LCD o przekątnej 8,5 cala. Wyświetlacz jednak nie jest podświetlany, więc nie świeci nam w oczy, co jest przyjemne – zwłaszcza w nocy. Ponadto urządzenie waży 90 gramów.

Do tabletu dołączany jest dedykowany rysik, który łączy się magnetycznie. Pomaga to w tym, aby go nie zgubić. Na obudowie znajduje się przycisk do usuwania notatek, choć znalazło się też zabezpieczenie utrudniające przypadkowe wyczyszczenie. Tablet jest zasilany wymienną baterią, a na jednej można utworzyć nawet 20 000 stron. Niestety, producent nic nie mówi o opcji zapisania notatek na jakimś nośniku, na przykład na karcie pamięci. Z tego też powodu notatki są jednorazowe i Redmi Writing Pad nie zastąpi nam tradycyjnego tabletu, na przykład iPada.

Redmi Writing Pad 2
Redmi Writing Pad

A ile kosztuje Redmi Writing Pad? Sprzęt wyceniono na 1999 rupii, co daje mniej więcej 121 złotych. Jest to dosyć wygórowana cena na taki sprzęt, a w marketach można znaleźć podobne produkty innych marek za mniej więcej połowę tej wartości. Aczkolwiek w ramach przedsprzedaży tablet można zakupić za 599 rupii, co daje nieco ponad 36 złotych.

Źródło: GizmoChina przez MIUI Polska

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!