Rendery Microsoft Surface GO 2 pojawiły się w sieci

Rendery Microsoft Surface GO 2 pojawiły się w sieci

Coraz to więcej wiemy na temat Surface GO 2, a co za tym idzie bardzo możliwe, że Microsoft już niedługo oficjalnie zaprezentuje światu ten sprzęt. Urządzenie to zostało już nawet certyfikowane, a co za tym idzie wszystko może być gotowe do rozpoczęcia sprzedaży. Teraz w sieci pojawiły się rendery nowego tabletu amerykańskiego producenta!

Microsoft Surface GO 2

Tak naprawdę nowy tablet Microsoftu będzie bardzo podobny do poprzedniej generacji. Niemniej jednak już na pierwszy rzut oka widzimy zdecydowanie mniejsze ramki dookoła wyświetlacza. To pozwoli wykorzystać ekran o przekątnej 10,5 cala (zamiast 10 cali) oraz rozdzielczości 1800 x 1200 pikseli, a sam sprzęt ma mieć dokładnie takie samie wymiary jak pierwsza wersja Surface GO. I to może okazać się naprawdę ważną informacją dla wszystkich osób, które posiadają te urządzenie. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie jest prosta – Surface GO 2 będzie kompatybilny ze wszystkimi akcesoriami, które już są dostępne na rynku. Mowa oczywiście zarówno o pokrowcach jak i dołączanych klawiaturach.

Za wydajność w nadchodzącym tablecie Microsoftu odpowiedzialny będzie, w zależności od wersji, Intel Core M3-8100Y lub Intel Pentium Gold 4425Y. Jednostki te będą wspierane przez maksymalnie 8 GB RAM-u, a na pliki użytkownika zostanie przeznaczony dysk SSD o pojemności 256 GB. Nie zabraknie także wsparcia dla Wi-Fi 6, a na rynek powinien trafić także wariant z LTE.

Zobacz także: Powstał nowy sposób uruchomienia Microsoft Word na Linuxie, który nie wymaga dobrych podzespołów

Co ciekawe część plotek mówi także o ładowaniu bezprzewodowym, a to w tablecie mogłoby być naprawdę ciekawą opcją. Co z cenami? Za wariant z Intel Pentium Gold 4425Y, 4 GB RAM-u oraz 64 GB pamięci wewnętrznej trzeba będzie najprawdopodobniej zapłacić 399 dolarów czyli około 1680 zł. Na ceny pozostałych wariantów najprawdopodobniej będziemy musieli poczekać aż do oficjalnej premiery. Kiedy ta się odbędzie? Miejmy nadzieję, że już niedługo Microsoft zapowie to wydarzenie!

Co myślicie o Microsoft Surface GO 2? Czekacie na premierę tego urządzenia? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!