Złe wieści! Revolut wprowadza nowe opłaty

revolut akcje handel
(fot. Revolut)

Już jakiś czas temu Revolut przedstawił szereg nowych opłat, gdzie oczywiście najbardziej poszkodowanymi są Ci klienci, korzystający z darmowego planu. Niestety, jak się okazuje, Revolut wprowadzi kolejne prowizje.

Revolut z nowymi opłatami

Na początku roku Revolut przedstawił kilka nowych ograniczeń. Plan Standard dalej może wypłacać 800 PLN za darmo, jednak maksymalnie 5 razy – każda kolejna wypłata wiąże się z prowizją 2%, ale nie mniej niż 5 złotych. Ograniczenia znajdziemy również w temacie przelewów międzynarodowych wychodzących poza strefę SEPA. Revolut łączy przelewy transgraniczne i płatności SWIFT w ramach jednej kategorii „płatności międzynarodowe”. Opłaty za przelewy międzynarodowe będą się wahać między 1,5 PLN a 25 PLN, w zależności od liczby przelewów i kraju odbiorcy.

Nowe zmiany warunków dotyczą osób handlujących akcjami. Aktualnie po przekroczeniu limitu liczby darmowych transakcji giełdowych w miesiącu (liczba ta zależy od subskrybowanego planu) każda kolejna obciążona jest stałą kwotą 4 złote. To własnie ten element się zmieni.

Otóż już od 1 września 2021 roku – niezależnie od tego, czy sprzedajemy, czy kupujemy akcje – jeśli kwota operacji przekroczy 1600 złotych, to zamiast stałej ceny, będzie trzeba zapłacić prowizję w wysokości 0,25% stawki.

Na szczęście, limity darmowych transakcji w miesiącu dla różnych planów nie zmieniają się (to jest: 1 dla planu Standard, 3 dla planu Plus i 5 dla Revolut Premium). Warto jednak dodać, że zmiany nie obowiązują subskrybentów planu Metal. Powód tego jest prosty – ci od początku nie mieli żadnych limitów darmowych transakcji.

Nowe zmiany wydają się być delikatne, jednak dla wielu mogą okazać się być wręcz kluczowe i skłaniające do wykupu planu Metal.

Źródło: Revolut przez Tabletowo

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!