Zmiany w Revolut: nowe limity i opłaty oraz możliwość płacenia kodem QR

Revolut Junior
Revolut

Revolut to usługa, która pojawiła się nagle i szybko zdobyła popularność. Sam z niej korzystam od ponad 3 lat i raczej jestem zadowolony. Niestety, Revolut właśnie wprowadził kolejne ograniczenia, które dotkną przede wszystkim użytkowników korzystających z darmowego planu.

Revolut z nowymi ograniczeniami

Warto przypomnieć, że obecnie w ramach planu Standard obowiązuje limit bezpłatnych miesięcznych wypłat z bankomatów wynoszący 800 PLN. Natomiast po przekroczeniu tego limitu obowiązuje opłata w wysokości 2%. To się jednak zmieni – niestety na gorsze.

Limit 800 PLN pozostanie, natomiast Revolut wprowadza kolejne ograniczenie – w ciągu miesiąca będzie można wypłacić pieniądze tylko 5 razy. Za każdy kolejny raz będzie trzeba dopłacić. Ponadto opłata nadal wynosi 2%, jednak nie może wynieść mniej niż 5 złotych.

Warto przeczytać: Używasz LastPass? Mamy dla Ciebie złą wiadomość

Warto dodać, że limity bezpłatnych wypłat z bankomatów dla klientów planów Plus, Premium i Metal pozostaną bez zmian. Nie zostanie ograniczona liczba takich wypłat. Opłaty za wypłaty z bankomatów powyżej tych limitów pozostają bez zmian, tj. na poziomie 2%. Niemniej jednak Revolut wprowadza minimalną opłatę w wysokości 5 PLN za każdą wypłatę z bankomatu.

Ograniczenia znajdziemy również w temacie przelewów międzynarodowych wychodzących poza strefę SEPA. Revolut łączy przelewy transgraniczne i płatności SWIFT w ramach jednej kategorii „płatności międzynarodowe”. Opłaty za przelewy międzynarodowe będą się wahać między 1,5 PLN a 25 PLN, w zależności od liczby przelewów i kraju odbiorcy.

Dla klientów planów Standard i Plus wszystkie przelewy międzynarodowe są płatne. Dla klientów Premium przypada jeden bezpłatny przelew międzynarodowy w miesiącu, natomiast osoby z planem Metal dostają trzy darmowe przelewy międzynarodowe w miesiącu.

Warto dodać, że od teraz Revolut będzie informować o koszcie przesyłki karty płatniczej jeszcze przed jej zamówieniem. To akurat jest sporym plusem. Wszystkie wyżej wymienione warunki wchodzą w życie 23 kwietnia 2021 roku.

Revolut z płatnościami kodami QR

Klienci Revolut Business mogą już korzystać z płatności kodami QR. Jest to całkiem wygodna metoda, która nie wymaga od nas posiadania smartfona z NFC. Jedyne co wystarczy zrobić, to uruchomić aplikację Revolut, włączyć odpowiednią opcję i wyświetlić kod QR, który zeskanuje klient. Po płatności pieniądze na Twoim koncie pojawiają się natychmiast. Jest to wygodna metoda przydatna w trakcie aktualnie trwającej pandemii.

Revolut
(fot. Revolut)

Korzystacie z Revolut? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!