Revolut coraz droższy. W cenniku pojawiła się kolejna opłata

Revolut

Revolut powiadomił nas o planowanych zmianach w regulaminie oraz cenniku. Zaczną one obowiązywać 31 października bieżącego roku.

Wypłata gotówki kartą kredytową będzie kosztować więcej

Wśród nich jedną z bardziej istotnych jest prowizja, która dotknie posiadaczy kart kredytowych Revolut korzystających z bankomatów. Nowa wysokość prowizji będzie wynosić 5,99% od każdej wypłaty, co jest podwyżką o 3,99 punktu procentowego. Obecnie w każdym z planów są one bezpłatne, ale w określonych limitach, na przykład w planie standardowym można wypłacić 800 złotych lub skorzystać z bankomatu nieodpłatnie 5 razy.

Pojawiły się także zmiany w regulaminach usług oferowanych przez Revolut. Zrezygnowano z blokady zakładania nowych kont dla klientów, którzy zdecydowali się takie konto zamknąć. Teraz można powrócić do Revolut. W regulaminie doprecyzowano także w jakich okolicznościach fintech może przekazać dane klientów innym podmiotom ze swojej grupy, a także kiedy może zamknąć konto.

Jeśli jesteście użytkownikami Revoluta i korzystacie z kart kredytowych, dajcie znać co uważacie o zmianach w cenniku. W teorii fintech nie wprowadził ogromnej opłaty, ponieważ podobne są w innych instytucjach. Na przykład w mBanku jest to nieco mniej, bo 5 procent, w BNP Paribas 4,9 procent, a w banku City Handlowym aż 10 procent.

Źródło: telepolis.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!